Popyt na napoje słodzone spada od kilku lat. Ta tendencja zmusza producentów napojów gazowanych do wprowadzania zmian w swoich dotychczasowych produktach. Coca-Cola zaskoczyła rynek wzrostem sprzedaży, który był spowodowany przede wszystkim wdrożeniem nowych, mniejszych puszek napoju, które klienci masowo kupują.

Przychody koncernu w trzecim kwartale roku wzrosły o 8,3 proc. do 9,51 miliardów dolarów, chociaż analitycy przewidywali, że będzie to zysk rzędu jedynie 8,43 miliardów dolarów. Co zatem stoi za takim sukcesem Coca-Coli?

Olbrzymi koncern zdecydował się na niemałe zmiany. Reuters twierdzi, że za rynkowym sukcesem przedsiębiorstwa stoi wprowadzenie mniejszych puszek napoju o objętości 0,22 ml, które stały się prawdziwym hitem.

Coca-Cola, jak i inny gigant PepsiCo, była zmuszona do zmiany swojej oferty i wprowadzenia większej liczby produktów mających niższą zawartość cukru. Wypuszczono też na rynek produkty z dodatkiem kawy oraz herbaty. Coca-Cola Plus Coffee stała się przebojem na ponad 20 rynkach.

Koncern przejął też sieć brytyjskich kawiarni Costa Coffee oraz wypuścił napój energetyczny pod marką Coke.

Wszystkie zabiegi złożyły się na wzrost przychodów Coca-Coli. A jest to niemały wyczyń, ponieważ już od kilku lat znacząco spadała sprzedaż gazowanych napojów słodzonych.

Nie od dziś wiadomo, że Coca-Cola ma wiele innych zastosowań niż tylko gaszenie pragnienia. Poznaj kilka z nich: 15 ZASTOSOWAŃ COCA-COLI, KTÓRE DOWODZĄ ŻE COLA NIE POWINNA BYĆ PRZEZNACZONA DO PICIA

A może zainteresuje Cię również: PIOTR RUBIK JUŻ TAK NIE WYGLĄDA! SŁYNNA FRYZURA TO JUŻ PRZESZŁOŚĆ!

Źródło: „spidersweb.pl”