Wenecja, czyli jedno z najchętniej odwiedzanych miast, wprowadza opłatę za wstęp do miasta. Przepis wejdzie w życie od 1 lipca 2020 roku.

Wenecja jest bardzo popularnym turystycznie miastem. Ilość osób, które chcą ją odwiedzić, przekracza możliwości miasta. Postanowiono wprowadzić opłatę za wstęp, by ograniczyć ilość turystów.

Na początku planowano, że opłata za wstęp do Wenecji będzie pobierana jeszcze w tym roku, jednak okazało się, że wprowadzenie odpowiedniego systemu nie obyło się bez problemów.

Opłata za wstęp do miasta będzie wynosić od 3 do 10 euro – w zależności od terminu wjazdu oraz tego, czy przypadnie on w dniach szczytu sezonu.

Pieniądze, które miasto otrzyma od turystów, będą trafiały do kasy zarządu miejskiego. Władze planują wykorzystać je na utrzymanie oraz sprzątanie miasta.

Opłata będzie obowiązywała wszystkich, którzy wjadą na teren Wenecji samochodem albo pociągiem lub wpłyną statkiem wycieczkowym.

Nowy system będzie testowany na początku przyszłego roku, a następnie rozwijany – szczególnie w zakresie transakcji przy pomocy kart płatniczych.

Wenecję odwiedza ok. 20 milionów turystów rocznie.

Warto wiedzieć, jak się zachować w każdym miejscu i sytuacji. Te zasady przydadzą Ci się także w Wenecji! CHCESZ WIEDZIEĆ, JAK SIĘ ZACHOWAĆ W KAŻDEJ SYTUACJI? OTO ZASADY SAVOIR-VIVRE, KTÓRE POWINIENEŚ ZNAĆ!

Nie przegap najnowszych wieści ze świata gwiazd! KONIEC MIŁOŚCI GWIAZD TVN! PARA ROZSTAŁA SIĘ PO 8 LATACH MAŁŻEŃSTWA

Martyna Piotrowska