Już niedługo zacznie się kolejna edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ryoyu Kobayashi wystartuje w nim, by bronić Kryształowej Kuli. Bardzo możliwe, że nie będzie w najlepszej formie. Wszystko przez problemy ze zdrowiem.

Ryoyu Kobayashi ma problemy z bólem pleców oraz biodra, które towarzyszą mu od letnich przygotowań. Przez to nie trenował tak intensywnie, przez co szczególnie na początku nadchodzącego sezonu 2019/2020 może być w gorszej formie.

Kobayashi mówił, że jego forma fizyczna powinna być znacznie lepsza już niedługo. Wszystko okaże się po mistrzostwach Japonii – odbędą się już 26-27 października w Sapporo.

Jak wspomina WP, Kobayashi zdeklasował wszystkich innych zawodników w poprzednim sezonie. Zwyciężył w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz w Turnieju Czterech Skoczni.

Podczas tegorocznego Letniego Grand Prix rozpoczął startami w Hakubie, podczas których wygrał oba konkursy indywidualne. Następnie szło mu gorzej – prawdopodobnie przez problem z bólem pleców. Był już w zdecydowanie gorszej formie – zajął 20. miejsce w Hinzenbach i 4. w Klingenthal.

Start nowego sezonu Pucharu Świata 2019/2020 już 22 listopada w Wiśle. Na skoczni będzie można obserwować treningi oraz kwalifikacje do rywalizacji indywidualnej, która będzie odbywać się 24 listopada. Na 23 listopada planowana jest drużynówka.

Interesujesz się najnowszymi wiadomościami? Redakcja poleca: NADCHODZI ERA OTWARTEJ BANKOWOŚCI. OBSŁUŻYSZ KILKA KONT W JEDNYM BANKU!

Potrzebujesz pomysłu na przebranie halloweenowe? Przychodzimy z pomocą! NIE MASZ POMYSŁU NA PRZEBRANIE HALLOWEENOWE? OTO 5 PROSTYCH PROPOZYCJI!

Martyna Piotrowska