Z roku na rok obchodzenie Halloween staje się w Polsce coraz bardziej powszechne. To dzień, w którym szczególnie młodzież lubi się przebierać i bawić. Nie masz jeszcze pomysłu na kostium? Przychodzimy z pomocą!

Halloween zbliża się wielkimi krokami – to już 31 października. Tego dnia dzieci w USA przebierają się i chodzą od drzwi do drzwi domów, pytając „cukierek albo psikus?”.

Amerykańska tradycja powoli przenosi się do Polski. Choć chodzenie do domów nie jest zbyt popularne, to coraz więcej osób z chęcią przebiera się w niecodzienne, a czasem straszne stroje i urządza przyjęcia.

Jeśli jeszcze nie masz pomysłu na to, jak przebrać się na Halloween – prezentujemy 5 podpowiedzi!

1. Złodziej

Wystarczy, że założysz bluzkę w czarno-białe poziome paski, czarne rękawiczki, czarne spodnie oraz buty. Do tego dobierz kominiarkę lub opaskę (możesz ją kupić np. w sklepie z gadżetami do przebrania lub przez internet).

By od razu było widać, za kogo się przebierasz – możesz także narysować na białej lub kremowej torbie materiałowej symbol, który będzie sygnalizował pieniądze. Użyj worka zamiast torby – schowaj tam swoje rzeczy, by nie był pusty.

2. Czarownica

To przebranie może występować w bardziej lub mniej skomplikowanych wariantach. Do najprostszego wystarczy czarna suknia, buty na obcasie oraz spiczasty kapelusz, który kupisz np. w sklepie z gadżetami imprezowymi. Przyda się także miotła i mocniejszy, ciemny makijaż. Suknię i buty możesz kupić np. w second handzie. Przy odrobinie pomysłowości będziesz wyglądać świetnie!

3. Gnijąca panna młoda/pan młody

Wystarczy biała sukienka, którą możesz pobrudzić ketchupem albo barwnikiem. W wersji męskiej: zrób to samo z garniturem oraz koszulą. Dla lepszego efektu możesz także lekko postrzępić ubranie.

Do tego przebrania przydaje się umiejętność wykonywania makijażu – będzie lepiej wyglądał z rozmazanym makijażem i „ranami” lub „plamami krwi”.

4. Szkielet

To bardzo ciekawy kostium. By uzyskać świetny efekt, możesz kupić strój kościotrupa, który jest cały czarny, z narysowanymi, świecącymi LED-owymi „kośćmi”. W ciemności będziesz wyglądać jak prawdziwy szkielet!

5. Duch

Jeden z najprostszych i chętnie wybieranych strojów. Wystarczy do niego białe prześcieradło lub inny duży kawałek materiału. Należy wyciąć dziury na oczy, warto też trochę go postrzępić.

Jeśli chcesz, by strój wyglądał bardziej profesjonalnie – możesz kupić gotowy kostium, który ma przewidziane otwory na dłonie. Do tego przebrania najlepiej założyć białe buty.

To nie wszystkie pomysły – wiele osób przebiera się także za zombie, wampiry, wilkołaki, diabła czy anioła. Ale kto powiedział, że kostium musi być straszny? Jeśli chcesz, możesz wybrać także wcielenie się w pielęgniarkę, lekarza, księdza, zakonnicę, policjanta, superbohatera lub postać z bajki.

Ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

Do dopełnienia imprezy halloweenowej przydadzą się także odpowiednie przekąski. Polecamy te: PROSTE PRZEKĄSKI NA IMPREZĘ HALLOWEENOWĄ, CZYLI JAK ZACHWYCIĆ GOŚCI!

Jeśli interesuje Cię, co dzieje się u polskich gwiazd, sprawdź tutaj: JULIA WIENIAWA POKAZAŁA ZDJĘCIE Z TATĄ! NIEZŁE Z NIEGO CIACHO

Martyna Piotrowska