WHO zmienia rekomendacje w sprawie maseczek ochronnych

Jak podaje portal "o2.pl", Światowa Organizacja Zdrowia do tej pory nie potwierdzała tego, że maseczki ochronne, których noszenie było w wielu państwach obligatoryjne, przynoszą jakieś pozytywne skutki w walce z pandemią. Teraz jednak eksperci zmienili zdanie, twierdząc, że zasłanianie ust i nosa może mieć wpływ na mniejsze ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wtedy, kiedy rządy większości państw zdecydowały się na zniesienie obowiązku noszenia masek w miejscach publicznych, WHO wydało nowe rekomendacje i zmieniło swoją dotychczasową postawę. Taką informację przekazało między innymi BBC:

WHO zmienia rekomendację. W najnowszym oświadczeniu Światowa Organizacja Zdrowia zachęca rządzących, by nakłaniali swoich obywateli do noszenia maseczek ochronnych. Uznano, że to kolejne z narzędzi, które może przyczynić się do ograniczenia pandemii koronawirusa.

Pixabay

W Polsce obowiązek noszenia maseczek ochronny został niedawno zdjęty, a kolejne obostrzenia poluzowane. Jednak powinniśmy pamiętać, że nadal musimy zasłaniać nos i usta w miejscach publicznych, w których nie możemy zachować odpowiedniego dystansu między obcymi osobami, mowa o sklepach czy wszelkich supermarketach i pomieszczeniach zamkniętych.

Pixabay