Karl Lagerfeld to legendarny projektant, który zmarł w 2019 roku. Marka, którą stworzył jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej cenionych na świecie. Kiedy Lagerfeld rozpoczynał pracę w domu mody Chanel w roku 1983, na rynku modowym królowały naturalne futra i dodatki z prawdziwej skóry.

Ubrania wykorzystujące elementy zwierzęce były synonimem luksusu. Do dziś wielu sądzi, że to, co naturalne w modzie jest najcenniejsze. Obecnie jednak czasy się nieco zmieniły, stąd zmieniło się również podejście do zwierząt.

Na całym świecie działa mnóstwo organizacji walczących o prawa zwierząt. Przedstawiciele takich stowarzyszeń żadają zaprzestania produkowania naturalnych futer i ubrań ze skór węży, krokodyli i jaszczurek.

Co się w modzie zmieniło?

Nie trzeba tłumaczyć, jak wiele cierpienia oznacza wyprodukowanie takich ubrań. Obecnie wiele marek zaprzestało takich praktyk. Jednakże przez długi czas to właśnie marka Karla Lagerfelda pozostawała nieugięta.

Sam projektant kilka lat temu wyznał, że nie zamierza rezygnować z naturalnych futer. Niedługo przed śmiercią projektanta dom mody Chanel zrezygnował z wytwarzania ubrań ze zwięrzęcych skór. Teraz przyszedł czas na jeszcze większy krok w świecie mody.

Jak podaje portal "Noizz.pl", po wielu latach protestów ze strony obrońców zwierząt i PETA marka podjęła decyzję o rezygnacji z futer pochodzenia zwierzęcego.

NIE dla naturalnych futer

O decyzji domu mody poinformowali przedstawiciele organizacji PETA w oficjalnym oświadczeniu:

"Po kilkunastu latach protestów przedstawiciele marki, której założyciel uparcie bronił idei zabijania zwierząt na potrzeby rynku mody, wycofują się z korzystania z futra pochodzenia zwierzęcego"

Wcześniej podobną decyzję podjęły inne światowej sławy domy mody takie jak: Burberry, Chanel, Gucci, Versace czy Macy's i Bloomingdale's. Niestety, mimo przykładu, jakie dają najbardziej luksusowe marki na świecie, biznes przemysłu futrzarskiego kwitnie.

Nadal wiele firm bezwzględnie przyczynia się do cierpienia zwierząt. Rosnąca świadomość społeczna i działania obrońców zwierząt wciąż nie mają wpływu na wszystkie decyzje przedsiębiorców, dla których zwierzę jest zwykłym towarem, który można sprzedać za ogromną sumę pieniędzy.

Warto sobie przypomnieć...PLANUJESZ PRZYWITAĆ NOWY ROK POKAZEM PIROTECHNICZNYM? POZNAJ RADY EKSPERTÓW NA TEN TEMAT

Portal "Życie" pisał: ZAMKNĘLI PSA NA BALKONIE PRZEZ 2 DNI BEZ WODY I POŻYWIENIA. REAKCJA SŁUŻB OBURZYŁA POLAKÓW

Informował też: HANNA LIS OSTRO ZAREAGOWAŁA NA DZIAŁANIA TELEWIZYJNEJ STACJI POLSAT. APELUJE DO DZIENNIKARZY O ROZSĄDEK