Od wielu dni nie cichną doniesienia na temat życia prywatnego syna byłej premier – Księdza Tymoteusza Szydło. W większości są to oczywiście spekulacje oraz plotki, natomiast częstotliwość ich publikacji z pewnością wpływa na komfort życia najbliższej rodziny duchownego. Coraz więcej osób ze świata polityki i Kościoła włącza się do publicznych „dyskusji” na ten temat. Do tego grona w ostatnich dniach dołączyła Magdalena Adamowicz, wdowa po prezydencie Gdańska.

Jak podają wiadomosci.wp.pl – Beata Szydło bardzo przeżywa plotki na temat syna. Przestała nawet bywać na Nowogrodzkiej, w siedzibie PiS. Teraz głos w sprawie zabrała Magdalena Adamowicz, wdowa po prezydencie Gdańska, która także zmaga się z hejtem. – Oskarżanie kogoś jedynie na podstawie plotek albo doniesień medialnych jest dla mnie niedopuszczalne – powiedziała reporterowi Wirtualnej Polski europosłanka.

W obronie Beaty Szydło stanął m.in. premier Mateusz Morawiecki. „Ataki na Beatę Szydło i jej najbliższych są haniebne i absolutnie niedopuszczalne. Rodzina jest i pozostanie w Polsce świętością. Dlatego wykorzystywanie jej do walki politycznej budzi odrazę” – napisał premier na Twitterze.

Bardzo bym chciała, żeby słowa premiera Morawieckiego o niedopuszczalności hejtu i kłamstw wobec kogokolwiek były prawdziwe. Chcę w to wierzyć, chociaż nie słyszałam takiego oburzenia gdy hejtowane były rodziny polityków demokratycznej opozycji, w tym moja rodzina – mówi Magdalena Adamowicz.

I dodaje: – Wszyscy wiemy, że zaprzęgnięte do tego są tzw. media narodowe. Ale winy są również po stronie dzisiejszej opozycji. Rozliczanie ich nawzajem wykopie kolejne rowy między Polakami. Zaprzestanie stosowania infamii i kłamstw wobec kogokolwiek te rowy zacznie zasypywać. A więc po czynach poznamy, komu naprawdę zależy na oczyszczeniu naszego życia publicznego z pomówień, kłamstw, oszczerstw. Wciąż liczę, że nam wszystkim na tym równo zależy.

Magdalena Adamowicz podkreśla również, że nikt nie jest bezpieczny wobec fali nienawiści i kłamstw. Hejtujący szybko mogą stać się hejtowanymi. Kto sieje wiatr zbiera burzę. Dlatego apelowałam i nadal apeluję: nie rozliczajmy się nawzajem, kto pierwszy zaczął ani kto bardziej używa mowy nienawiści i kłamstw w życiu publicznym. Po prostu przestańmy to robić. Każdy z nas z osobna i my wszyscy razem. Nie wolno tu stosować moralności Kalego – uważa wdowa po prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu.

Znany polski duchowny wypowiedział się na temat postawy ks. Szydło. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: KSIĄDZ ISAKOWICZ-ZALESKI: SYN BEATY SZYDŁO ŁAMIE PRAWO KANONICZNE!

Gdański nauczyciel przeciwny świadectwom szkolnym z czerwonym paskiem. Czytaj dalej tutaj: CHCESZ SZKOŁY BEZ ŚWIADECTW Z CZERWONYM PASKIEM? PODPISZ PETYCJĘ!

Piotr Otto