7 czerwca świat kultury wstrzymał oddech na wieść o śmierci Barbary Sienkiewicz, znanej aktorki, która odeszła w wieku 69 lat, pozostawiając za sobą dziesięcioletnie bliźniaki, Anię i Piotrusia. Sienkiewicz, która zdobyła serca widzów nie tylko swoim talentem, ale również odwagą życiową, zmarła nagle w swoim domu, osierocając dwójkę dzieci, które natychmiast trafiły do ośrodka opiekuńczego, a następnie do rodziny zastępczej.


Dzieci Barbary Sienkiewicz znalazły się w niezwykle trudnej sytuacji. Brak najbliższej rodziny i środków do życia zmusił je do poszukiwania tymczasowego schronienia. Ania i Piotruś, choć teraz otoczeni opieką rodziny zastępczej, wciąż potrzebują wsparcia finansowego i psychologicznego. Sytuacja ta wzbudziła ogromne poruszenie wśród przyjaciół zmarłej aktorki oraz szerszej publiczności, informuje Super Express.


Dzięki staraniom przyjaciół Sienkiewicz, na portalu Pomagam.pl ruszyła zbiórka na rzecz dzieci aktorki. Organizatorzy, Fundacja im. Darii Trafankowskiej, podjęli się zadania zapewnienia Ani i Piotrusiowi stabilnych warunków do życia. Zebrane środki mają zostać przeznaczone na codzienne potrzeby, wsparcie psychologiczne oraz dodatkową edukację dzieci.


Marlena Miarczyńska, prezes Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich, w rozmowie z "Super Expressem" podkreśliła, że kwestia przyszłości Ani i Piotrusia jest teraz w rękach sądu rodzinnego. Decyzja dotycząca docelowego opiekuna dzieci nie została jeszcze podjęta, ale istnieje możliwość, że pozostaną one w obecnej rodzinie zastępczej, zostaną przekazane osobie wskazanej w testamencie przez Sienkiewicz lub, w najgorszym scenariuszu, trafią do domu dziecka.


Na stronie zbiórki Fundacja im. Darii Trafankowskiej pisze: "Jesteśmy poruszeni sytuacją Ani i Piotrusia. Chcemy zapewnić im bezpieczną przyszłość i wsparcie w tych trudnych chwilach."

Fundacja apeluje do darczyńców o wsparcie finansowe, które może przyczynić się do zapewnienia stabilnych warunków życia dla dzieci Barbary Sienkiewicz.


Każda wpłata na zbiórkę organizowaną przez Fundację im. Darii Trafankowskiej ma ogromne znaczenie. Dzięki niej, Ania i Piotruś będą mogli przejść przez traumatyczny okres po stracie mamy z niezbędnym wsparciem. Pomoc darczyńców pozwoli na zapewnienie dzieciom nie tylko codziennych potrzeb, ale również wsparcia psychologicznego i edukacyjnego, które są kluczowe dla ich dalszego rozwoju.


W tej trudnej sytuacji, każde wsparcie jest na wagę złota. Fundacja im. Darii Trafankowskiej, za pomocą mediów, zwraca się do wszystkich ludzi dobrej woli: "Pomóżmy osieroconym dzieciom Barbary Sienkiewicz przetrwać trudny okres po stracie mamy. Każda wpłata ma ogromne znaczenie i może przyczynić się do zapewnienia Ani i Piotrusiowi bezpiecznej przyszłości." Pieniądze można wpłacać bezpośrednio na zbiórkę organizowaną na portalu Pomagam.pl


Link do zbiórki na Pomagam.plTo też może cię zainteresować: Panika przed meczem. Lewandowski w centrum niebezpiecznego incydentu


Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Syn powiedział, że muszę pracować. Zapytałem go, co mogę robić w tym wieku": Jego odpowiedź mnie oszołomiła