Nie jest tajemnicą, że większość partii politycznych szła do ostatnich wyborów parlamentarnych z postulatem odpolitycznienia Telewizji Polskiej, która w ostatnich latach stała się tubą propagandową Zjednoczonej Prawicy. Jak przypomina portal „Goniec”, jeszcze przed zmianami, które mogą zostać wprowadzone w TVP przez nową większość parlamentarną, z „Wiadomościami” żegna się Danuta Holecka. Nie jest to jedyna osoba. Podano kolejne nazwisko.

Zmiany w „Wiadomościach” TVP

Wybory parlamentarne, które odbyły się 15 października, przyniosły poważne przetasowanie na polskiej scenie politycznej. Po dwóch kadencjach obóz Zjednoczonej Prawicy pożegna się z władzą, którą przejmie koalicja składające się z Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi (Polska 2050 i PSL) oraz Lewicy.

Nie jest tajemnicą, że politycy tych opcji od dawna postulowali konieczność przeprowadzenia zmian w TVP, które nie ominęłyby oczywiście osób zatrudnionych w stacji. Wygląda na to, że część pracowników publicznego nadawcy woli uniknąć zwolnienia i sama odchodzi z pracy.

Danuta Holecka/ screen youtube
Danuta Holecka/ screen youtube
Danuta Holecka/ screen youtube

Ostatnio na taki krok zdecydowała się Danuta Holecka, która podpisała z TVP umowę w formie kontraktu B2B, co oznacza, że przestanie prowadzić serwis informacyjny stacji. Nie oznacza to jednak, że Holecka całkiem zniknie ze stacji, bo nadal będzie zatrudniona na etacie. Dziennikarka ma ponoć nadzieję, że z racji na wiek ominą ją zapowiadane czystki kadrowe.

Z „Wiadomościami” żegna się kolejna osoba

Z informacji przekazanych przez portal „Wirtualne Media” wynika, że z „Wiadomościami” żegna się także ich wydawca Przemysław Wenerski. Nie podano do publicznej wiadomości przyczyn odejścia pracownika stacji.

Głosu w sprawie nie zabiera ani sam zainteresowany, ani biuro prasowe Telewizji Polskiej, które nie odpowiedziało do tej pory na wysłane mu zapytania z tym związane.

Danuta Holecka/ screen youtube
Danuta Holecka/ screen youtube
Danuta Holecka/ screen youtube

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Szymon Hołownia zdecydował się na dość niecodzienny krok. Internauci nie kryli entuzjazmu. Wszystko jest na zdjęciach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Katarzyna Cichopek zdecydowała się na radykalne kroki wobec swojego byłego męża. Potwierdziły się krążące od dłuższego czasu plotki

O tym się mówi: Fani Justyny Żyły nie kryją zdumienia. Była żona skoczka zapadła się pod ziemię. Co się z nią dzieje