Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", w minioną niedzielę Ewa Błaszczyk świętowała swoje 68. urodziny. Niestety życie aktorki nie było usłane różami. W 2000 roku przeżyła dwie ogromne tragedie, które położyły się cieniem na jej całym życiu. Nie tylko straciła męża, ale także jedna z jej córek zapadła w śpiączkę. Od 23. lat Błaszczyk toczy walkę o jej wybudzenie, pomagając przy tym innym, którzy znaleźli się w tej samej sytuacji, co ona.

Chwile szczęścia i chwile rozpaczy

Ewa Błaszczyk przyszła na świat 15 października 1955 roku w Warszawie. Jest absolwentką warszawskiej szkoły teatralnej. Rozpoznawalność przyniosła jej rola w serialu "Dom", choć największą popularność przyniosła jej rola w serialu "Zmiennicy", w którym wcielała się w postać Kasi Pióreckiej.

Ta ostatnia rola przyniosła jej Wiktora w kategorii "najlepsza aktorka". W 1986 roku wzięła ślub z pisarzem Jackiem Janczarskim, z którym doczekała się dwóch córek, urodzonych w 1994 roku. Niestety rodzinna sielanka zakończyła się w 2000 roku.

Na przestrzeni zaledwie 3 miesięcy aktorka musiała się zmierzyć ze śmiercią ukochanego męża, który zmarł 2 lutego 2000 roku. W maju tego samego roku jedna z jej córek zapadła w śpiączkę, z której nie udało się jej wybudzić do dziś.

Ewa Błaszczyk/YouTube @Radio ZET
Ewa Błaszczyk/YouTube @Radio ZET
Ewa Błaszczyk/YouTube @Radio ZET

Ostatnie słowa

Do wypadku doszło podczas przyjmowania przez Olę leku. Dziewczynka się nim zakrztusiła, na skutek czego doszło u niej do obrzęku mózgu i śpiączki. W 2018 roku aktorka w rozmowie z Krzysztofem Ibiszem zdradziła, jakie były ostatnie słowa jej córki.

"Jak lekarze sprawdzali, jak jest z tym obrzękiem mózgu, to Ola wtedy krzyczała 'Mama!', ale później już nigdy nic nie powiedziała" - mówiła wówczas Błaszczyk.

Aktorka mimo upływającego czasu nie traci nadziei, że kiedyś w medycynie nastąpi przełom i jej córka dostanie szansę na wybudzenie się ze śpiączki. Nadzieję tą pozwala jej żywić stan, w jakim znajduje się jej córka. Mówiła o tym w rozmowie ze "Światem gwiazd".

Ewa Błaszczyk/YouTube @Gossip TV
Ewa Błaszczyk/YouTube @Gossip TV
Ewa Błaszczyk/YouTube @Gossip TV

Aktorce z okazji urodzin życzymy dużo zdrowia, sił do walki i niesłabnącej nadziei.

To też może cię zainteresować: Przykre informacje obiegły media. Odeszła lubiana aktorka. Przez lata walczyła z chorobą nowotworową. Kondolencje płyną z całego świata

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Musiałam podjąć radykalne kroki. Zmusiłam mamę do wyprowadzki z mieszkania do domu na wsi. Nie miałam innego wyjścia

O tym się mówi: Są najnowsze sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych. Która partia zdobyła najwięcej głosów, a które mają szanse na stworzenie rządu