Jak informuje portal "Super Express", w wieku 91. lat zmarł Marcel Novak. Był nie tylko aktorem, ale i piosenkarzem. W 1956 roku założył zespół jazzowy, w którym występował do 1959 roku. Występował na deskach teatru, w filmach i serialach. Widzowie zapamiętali go z roli w serialach "Czterej pancerni i pies" i "Polskie drogi".

Nie żyje aktor z serialu "Czterej pancerni i pies"

Informację o śmierci Marcela Novka przekazał Związek Artystów Scen Polskich. "Z przykrością informujemy, że odszedł Marcel Novek — piosenkarz, aktor. Występował w zespołach estradowych Lublina, Katowic i Warszawy. Brał udział w licznych koncertach i recitalach. Współpracował z Teatrem Żydowskim w Warszawie" - czytamy we wpisie w mediach społecznościowych.

ZASP przekazał również informacje o terminie pogrzebu artysty. Ostatnie pożegnanie Marcela Novka rozpocznie się 20 września o godzinie 14:30 na Starych Powązkach w Warszawie.

Kim był Marcel Novek?

Marcel Novek przyszedł na świat 4 września 1932 roku w Belgii. Do naszego kraju przyjechał w 1946 roku. Jego wielką pasją była muzyka i poezja śpiewana. Wykonywał utwory m.in. w języku francuskim. W drugiej połowie lat 60. ubiegłego wieku zaczął pojawiać się w filmach i serialach.

Przed kamerą debiutował w 1967 roku, występując w filmie " Paryż — Warszawa bez wiz". W jego dorobku artystycznym znalazły się także role w kultowych serialach. W "Czterech pancernych i psie" zagrał Francuza. W "Polskich Drogach" wcielił się w postać przełożonego Heimanna. Mogliśmy zobaczyć go także w "Starej Baśni", w ktorej grał Krzesimira.

Marcel Novek/YouTube @Marcel Novek
Marcel Novek/YouTube @Marcel Novek
Marcel Novek/YouTube @Marcel Novek

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom zmarłego Marcela Novka składamy wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Członkowie zespołu Perfect przekazali smutne wieści. "Z bólem w sercu żegnamy przyjaciela"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wraca sprawa Tomasza Komendy. "Boję się, że ludzie będą pluli mi pod nogi, bo bardziej wierzą internetowi niż mnie". O co dokładnie chodzi

O tym się mówi: Poruszające nagranie obiegło sieć. Schorowana 78-letnia kobieta może stracić dom. Potrzebna pomoc