Jak podaje portal "Super Express", członkowie grupy Perfect pożegnali swojego przyjaciela. W wieku 61. lat odszedł Rafał Paczkowski, który był wybitnym realizatorem dźwięku, muzykiem i kompozytorem. Z Perfectem współpracował przy dwóch płytach grupy. Współpracował nie tylko z muzykami, ale także filmowcami. Był realizatorem dźwięku m.in. w filmach "Trzy Kolory" Krzysztofa Kieślowskiego, czy "Tajemniczym ogrodzie" Agnieszki Holland.

Nie żyje Rafał Paczkowski

Zmarł Rafał Paczkowski, jeden z najwybitniejszych realizatorów dźwięku w naszym kraju. W swoim dorobku zawodowym miał współpracę z największymi gwiazdami nie tylko polskiej sceny muzycznej, ale także genialnymi reżyserami. Informację o śmierci Paczkowskiego poinformowała Agencja Muzyczna Polskiego Radia.

"Z bólem w sercu żegnamy Przyjaciela. Odszedł genialny reżyser dźwięku, muzyk, kompozytor, aranżer - Rafał Paczkowski. Współpracował z nami przy realizacji wielu, wielu projektów płytowych. Realizator dźwięku albumów polskich i zagranicznych wykonawców" - napisali przyjaciele.

Pożegnalny wpis pojawił się również na oficjalnym profilu Perfectu, z którym Paczkowski współpracował przy albumach "Geny" i "Jestem". Z postu wynika, że realizator dźwięku zmarł w sobotę 9 września.

Kim był Rafał Paczkowski?

Rafał Paczkowski przyszedł na świat 14 kwietnia 1962 roku w Warszawie. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina na wydziale reżyserii dźwięku. Współpracował z największymi polskimi reżyserami. To on był realizatorem dźwięku w filmach Krzysztofa Kieślowskiego, Agnieszki Holland, Filipa Bajona, czy Macieja Dejczera.

Paczkowski współpracował z Grzegorzem Ciechowskim, Bajmem, Edytą Bartosiewicz, Lady Pank, Korą, Ryszardem Rynkowskim, Andrzejem Piasecznym oraz z zespołami Myslovitz, Kombii, czy Chłopcy z Placu Broni.

Był nie tylko realizatorem dźwięku, ale brał również udział w nagrywaniu płyt polskich artystów, jako czynny muzyk grający na instrumentach klawiszowych.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom zmarłego Rafała Paczkowskiego składamy wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Wraca sprawa Tomasza Komendy. "Boję się, że ludzie będą pluli mi pod nogi, bo bardziej wierzą internetowi niż mnie". O co dokładnie chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rodziny zmuszone były do "wykupowania" ciał swoich bliskich z zakładu pogrzebowego. Właściciel nie ma sobie nic do zarzucenia

O tym się mówi:Poruszające nagranie obiegło sieć. Schorowana 78-letnia kobieta może stracić dom. Potrzebna pomoc