Jak informuje portal "Super Express", córka zmarłego Witolda Paszta zdecydowała się złożyć w urzędzie patentowym wniosek o zastrzeżenie nazwy zespołu VOX, a także znaku graficznego grupy. Informację o tym przekazał Konrad Skolarski, syn założyciela oraz menadżera formacji, który utrzymuje, że to Marek Skolarski oraz Ryszard Rynkowski wymyślili nazwę grupy.

Natalia Paszt złożyła wniosek. Konrad Skolarski mówi stanowcze nie

Konrad Skolarski za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał, że córka Witolda Paszta zdecydowała się wystąpić do urzędu patentowego o zastrzeżenie nazwy zespołu. Mężczyzna nie zgadza się z roszczeniami Natalii Paszt. Utrzymuje on, że to Ryszard Rynkowski oraz jego ojciec wymyślili nazwę, pod którą występowała grupa.

To jednak nie wszystko. Skolarski wskazuje, że to jego ojciec "wymyślił wizerunek grupy, logo, akceptował kompozycje, zatrudnił choreografów, nauczycieli tańca, wymyślił ruch sceniczny. To On ubrał członków grupy". Dodał również, że to jego tata pisał teksty największych hitów formacji, a muzykę komponował Rynkowski.

Konrad Skolarski podkreślił, że wiele osób współpracujących z VOX nadal żyje i może potwierdzić jego słowa.

Sprawa trafi do sądu?

Skolarski poinformował w swoim wpisie o wysłaniu do Natalii Paszt pisma przedprocesowego, w którym proszą ją o "sprostowanie przekłamań publikowanych na temat zespołu oraz natychmiastowego wycofania wniosku o zastrzeżenie nazwy".

Skolarski i Ryszard Rynkowski zaznaczyli, że jeśli ich żądania nie zostaną spełnione, wówczas wystąpią na drogę sądową i przed sądem będą dochodzić swoich praw. Mężczyzna dodał, że do tej pory Natalia Paszt, czy choćby jej pełnomocnik, nie zabrali głosu w sprawie.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Leśnicy ostrzegają spacerujących po lesie. "Wycofajcie się stamtąd niezwłocznie i zachowajcie spokój". O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: 80-latka robi furorę w sieci. Na hitowym filmie kupuje suknię ślubną. Postanowiła zostać panną młodą

O tym się mówi: Dzieci księcia Williama i księżnej Kate skradły show. Internauci oszaleli na punkcie ich zachowania w trakcie koncertu koronacyjnego