Jak podaje portal "Pomponik", muzyka disco polo cieszy się w naszym kraju ogromną popularnością. Za sympatią słuchaczy idą też konkretne pieniądze. Najwięksi artyści tego gatunku muzycznego mogą pochwalić się imponującymi zarobkami. Kto inkasuje największe gaże?

Muzyka disco polo wciąż ma rzeszę fanów

Od dłuższego czasu muzyka disco polo cieszy się w naszym kraju ogromną popularnością. Dość często przedstawiciele tego nurtu muzycznego pojawiali się na koncertach organizowanych przez byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego. I choć wiele osób wciąż nie przyznaje się otwarcie do słuchania tego gatunku, nie ulega wątpliwości, że disco polowcy nie narzekają na brak pracy.

Dziennikarze portalu "Poznań Nasze Miasto" przeanalizowali zarobki najgłośniejszych nazwisk w branży. Kto może liczyć na najwyższe gaże?

Oni zarabiają najwięcej

Stawki dla największych gwiazd nurtu muzyki disco polo robią wrażenie. Jedną z tańszych gwiazd w zestawieniu jest Czadoman, który za jeden koncert inkasuje około 22 tysiące złotych. O 3 tysiące więcej za jeden występ inkasuje Sławomir Świerzyński występujący z zespołem Bayer Full.

Sławomir Świerzyński / YouTube:  Bayer Full
Sławomir Świerzyński / YouTube: Bayer Full
Sławomir Świerzyński / YouTube: Bayer Full

Magda Narożna występująca wspólnie z zespołem Piękni i Młodzi pobiera za jeden występ około 30 tysięcy złotych. O tysiąc więcej inkasują za swoje występy zespoły M.I.G oraz Weekend. W gronie najlepiej zarabiających nie może zabraknąć oczywiście króla disco polo Zenka Martyniuka, za którego występ trzeba zapłacić około 33 tysięcy złotych.

Zenek Martyniuk/ YouTube @Wąsikowska SE
Zenek Martyniuk/ YouTube @Wąsikowska SE
Zenek Martyniuk/ YouTube @Wąsikowska SE

Okazuje się jednak, że to wcale nie Zenek Martyniuk może liczyć na najwyższe gaże. Absolutnym liderem jest Sławomir Zapała, który za jeden występ dostaje nawet 38 tysięcy złotych.

Kajra i Sławomir / YouTube: Polsat
Kajra i Sławomir / YouTube: Polsat
Kajra i Sławomir / YouTube: Polsat

Zaskoczyły was te kwoty?

To też może cię zainteresować: Zawód Danuty Martyniuk może być dla wielu osób zaskoczeniem. Czy zajmowała się żona króla disco polo w przeszłości

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. 24-letni mężczyzna poślubił 61-letnią seniorkę. Planują powiększyć rodzinę. Czy ten związek przetrwa

O tym się mówi:Naukowiec dokonał spektakularnego odkrycia. Dostrzegł coś, czego nie widział wcześniej nikt inny