Jak przypomina portal "Pomponik", Danuta Martyniuk znana jest jako żona Zenka Martyniuka i matka Daniela, który słynął z dość hulaszczego trybu życia i pakowania się w kłopoty. Mało kto wie, że żona gwiazdora disco polo z zawodu jest pielęgniarką. O swojej pracy opowiedziała w jednym z wywiadów. Poznajcie szczegóły!

Danuta Martyniuk - żona i matka

Danuta i Zenek Martyniukowie poznali się w 1987 roku w trakcie imprezy, na której muzyk występował ze swoim zespołem. Piosenkarz podkreślał, że zakochał się w Dance od pierwszego wejrzenia. Początki ich znajomości nie należały do łatwych. Kilkukrotnie się rozstawali i schodzili, a głównym ich problemem była zazdrość.

Ostatecznie udało im się przezwyciężyć wszystkie kłopoty i zdecydowali się razem iść przez życie. Stanęli na ślubnym kobiercu, a w 1989 roku powitali na świecie swojego jedynego syna - Daniela, który w ostatnich latach dość mocno nadwyrężał ich rodzicielską cierpliwość. Danka niczym lwica broniła swojego jedynaka, nawet wtedy, kiedy jego zachowania trudno było bronić.

Danuta i Zenek Martyniukowie/YouTube @Rozrywa
Danuta i Zenek Martyniukowie/YouTube @Rozrywa
Danuta i Zenek Martyniukowie/YouTube @Rozrywa

Danuta Martyniuk opowiedziała o pracy pielęgniarki

Wiele osób nie ma pojęcia, że Danuta Martyniuk jest z zawodu pielęgniarką. O kulisach wykonywania tego zawodu opowiedziała w wywiadzie udzielonym portalowi "Pomponik". Choć obecnie nie jest już aktywna zawodowo, to wciąż pamięta, jak wyglądała jej praca na oddziale onkologicznym.

Podkreśliła, że wynagrodzenie pielęgniarek powinno być wyższe, bo zawód ten wymaga od wykonujących go osób "ogromnego poświęcenia, nawet rodziny". Podkreśliła, że pielęgniarki dość często "muszą myśleć i za lekarza".

Danka Martyniuk podkreśliła również, że pracujący w tym zawodzie powinni mieć prawo do przechodzenia na wcześniejszą emeryturę, jak policjanci. "Tak po 15 latach na emeryturę, bo to jest najcięższy zawód, jaki jest w Polsce" - powiedziała, dodając, że wynagrodzenie pielęgniarek powinno wynosić "dziesięć tysięcy złotych".

Danuta Martyniuk/YouTube @Jastrząb Post
Danuta Martyniuk/YouTube @Jastrząb Post
Danuta Martyniuk/YouTube @Jastrząb Post

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Danuta Martyniuk po raz kolejny zachwyciła wyglądem. Niezwykła metamorfoza żony króla disco polo

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. 24-letni mężczyzna poślubił 61-letnią seniorkę. Planują powiększyć rodzinę. Czy ten związek przetrwa

O tym się mówi:Naukowiec dokonał spektakularnego odkrycia. Dostrzegł coś, czego nie widział wcześniej nikt inny