Jak informuje portal "Super Express", nie żyje Mirosław Kowalczyk. Aktor występował na deskach teatru, grał również w filmach i serialach. Widzowie mogą kojarzyć go między innymi z występów w serialach "Klan", "Barwy szczęścia" i "Na Wspólnej".

Kim był Miroslaw Kowalczyk?

Mirosław Kowalczyk przyszedł na świat 4 czerwca 1957 roku w Warszawie. Swoją przygodę z aktorstwem od występów na deskach Teatru Syrena, z którym współpracował w latach 1979-89. Widzowie stołecznych teatrów mieli go okazję oglądać również w teatrze Adekwatnym, Polskim, Komedia, Narodowym i Na Woli.

W 1990 roku Kowalczyk zdał egzamin eksternistyczny dla aktorów dramatu. Teatr nie był jedyną dziedziną jego aktorskiej aktywności. Mirosław Kowalczyk mógł się pochwalić dość bogatym CV, w którym nie brakuje ról w filmach i serialach, choć wiele z nich miało charakter epizodyczny.

Dorobek i śmierć

Widzowie mogą kojarzyć Kowalczyka m.in. z występów w "Na Wspólnej", gdzie wcielał się w postać tłumacza włoskiego. W "Barwach Szczęścia" grał Mirka, przyjaciela Zwoleńskiego. Epizodycznie pojawił się m.in. w "Plebani", "Na dobre i na złe", "Prawo Agaty", czy "Na sygnale". Łącznie wystąpił w 50. różnych produkcjach serialowych i filmowych.

Mirosław Kowalczyk odszedł 5 marca bieżącego roku w wieku 66 lat. Jego ciało spoczęło na Cmentarzu Wolskim w Warszawie.

Płomień świecy/YouTube @Bogowie Świata
Płomień świecy/YouTube @Bogowie Świata
Płomień świecy/YouTube @Bogowie Świata

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom zmarłego Mirosława Kowalczyks składamy najszczersze kondolencje.

To też może cię zainteresować: Najnowsze doniesienia o stanie zdrowia Krzysztofa Globisza. Przyjaciele zdradzili, co dzieje się z uwielbianym przez widzów aktorem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Marcin Najman zdobył się na szczere wyznanie dotyczące Mateusza Murańskiego. "Myślałem, że wszystko będzie już z tą sprawą ok"

O tym się mówi w Polsce: Julia Faustyna poddała się testom DNA. Czy udało się potwierdzić ostateczną tożsamość dziewczyny podającej się za zaginioną Madeleine McCann

O tym się mówi na świecie:Media obiegły alarmujące informacje. Wiadomo, co dzieje się zamkniętymi drzwiami domu księcia Williama i księżnej Kate