Jak podaje portal "Super Express", Majka Jeżowska od niespełna trzech lat pobiera emeryturę z ZUS. Artystka przyznała, że choć jej świadczenie nie jest wysokie, to nie zamierza narzekać. Na jaką emeryturę może liczyć piosenkarka?

Majka Jeżowska na emeryturze

Majka Jeżowska pomimo osiągnięcia wieku emerytalnego pozostaje wciąż aktywna zawodowo. Nie tylko nadal koncertuje, ale także pojawia się na branżowych imprezach i chętnie udziela wywiadów. W rozmowie z "Wprost" zgodziła się porozmawiać o wysokości swojego świadczenia emerytalnego, zastrzegając od razu, że nie zamierza narzekać na swoją emeryturę.

Jeżowska podkreśliła, że od zawsze miała świadomość, że jej emerytura nie będzie wysoka. "Nigdy nie pracowałam dla nikogo, nie byłam zatrudniona na etacie. Jedyne punkty, za które mi się należy, to, że urodziłam dziecko i studiowałam. " - powiedziała we wspomnianym wywiadzie.

Majka Jeżowska/YouTube @Uwaga!TVN
Majka Jeżowska/YouTube @Uwaga!TVN
Majka Jeżowska/YouTube @Uwaga!TVN

Artystka dopytywana przez dziennikarkę przyznała, że jej świadczenie nie przekracza kwoty tysiąca złotych. "Byłam zawsze niezależną, samozatrudniającą się osobą i mam, co mam" - dodała.

Emerytury gwiazd budzą emocje

Temat emerytur gwiazd budzi skrajne emocje. Wielu artystów w wywiadach skarży się na wysokość swojego świadczenia, jakby zapomnieli, że przez wiele lat zarabiali na swoich występach krocie. Groszowa emerytura przysługuje Markowi Piekarczykowi, którego świadczenie to nieco ponad 7 złotych. Muzyk podkreślił, że nie zamierza narzekać, bo od początku miał świadomość, że tak będzie wyglądała jego emerytura.

Jedną z gwiazd, które głośno narzekały na swoje świadczenie, jest Maryla Rodowicz, której świadczenie wynosi 1670 zł. Powodów do narzekania nie ma Zygmunt Chajzer, który przyznał, że jego emerytura to trochę więcej niż średnia krajowa (ok. 5200 zł).

Zygmunt Chajzer/YouTube @Kanał Sportowy
Zygmunt Chajzer/YouTube @Kanał Sportowy
Zygmunt Chajzer/YouTube @Kanał Sportowy

Ostatnio na wysokość swojego świadczenia narzekał też Lech Wałęsa, którego emerytura wynosi od 11 do 13 tysięcy złotych. Jak przyznał były prezydent, dotkliwie odczuwa skutki wysokiej inflacji na swoim talerzu.

Co sądzicie o wysokości emerytury Majki Jeżowskiej?

To też może cię zainteresować: Adam Malinowski przerywa milczenie. Uczestnik "Sanatorium miłości" odpowiada na zarzuty swojego sąsiada

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dodatek mieszkaniowy. Kto może ubiegać się o wsparcie w opłaceniu czynszu. Jakie kryteria należy spełnić

O tym się mówi: Do drzwi Polaków zapukają kontrolerzy. Co będą sprawdzać