Jak podaje portal "Super Express", w wieku 82 lat zmarła Raquel Welch. Amerykańska aktorka zachwyciła rolą w filmie "Trzej Muszkieterowie" z 1973 roku. Z informacji przekazanych przez jej menadżera wynika, że odeszła "po krótkiej chorobie".

Odeszła legenda

Raquel Welch zmarła nad ranem w środę 15 lutego. Informację o jej śmierci przekazała pogrążona w żalu rodzina. Te niezwykle przykre informacje potwierdził również menadżer artystki Steve Sauer.

Z informacji przekazanych przez reprezentującego ją menadżera wynika, że aktorka zmarła po krótkiej chorobie.

Kim była Raquel Welch?

Raquel Welch przyszła na świat 5 września 1940 roku w Chicago. Jej ojcem był boliwijski imigrant Armando Carlos Tejda, a matką Amerykanka irlandzkiego pochodzenia Josephine Hall. Na swoim koncie ma między innymi rolę w filmie "Złota rączka", w którym wystąpiła u boku Elvisa Presleya.

Jednak dopiero role w filmach "Fantastyczna podróż" i "Milion lat przed naszą erą" przyniosły jej rozpoznawalność i popularność. W latach 60. i 70. ubiegłego wieku uchodziła za jedną z najseksowniejszych gwiazd kina.

Raquel Welch/YouTube @Sky News
Raquel Welch/YouTube @Sky News
Raquel Welch/YouTube @Sky News

Rola w filmie "Trzej muszkieterowie", w którym wcielała się w postać Konstancji de Bonacieux, przyniosła Welch Złoty Glob w kategorii najlepsza aktorka. Kolejną nominację do tej nagrody wywalczyła trzynaście lat później, tym razem za rolę w filmie "Prawo do śmierci".

Po raz ostatni wielbiciele jej talentu mieli okazję zobaczyć ją w filmie komediowym "Latynoski ogier", gdzie wystąpili Salma Hayek i Eugenio Derbez.

Która rola Raquel Welch najbardziej zapadła wam w pamięć?

To też może cię zainteresować: Karol Strasburger zdobył się na wyjątkową szczerość dotycząca swojego małżeństwa. "Zastanawiałem się, czy nie ma w tym nic sfałszowanego"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Walka o życie i zdrowie pięcioraczków trwała przez całą ciążę. O trudach z tym związanych opowiedział lekarz z krakowskiego szpitala

O tym się mówi: Mama ginekolog przerywa milczenie. Jej nowe oświadczenie wywołało w sieci ogromne poruszenie