Jak przypomina portal "O2", emerytury gwiazd budzą sporo emocji. Wielu artystów otwarcie skarży się na wysokość swoich świadczeń emerytalnych, a wielu ich sympatyków przypomina, że w czasach świetności pobierali horrendalnie wysokie gaże. Nie brakuje artystów, którzy pomimo osiągnięcia wieku emerytalnego w dalszym ciągu są aktywni zawodowo, żeby móc nadal żyć na poziomie, do którego przywykli. Na jaką emeryturę może liczyć Beata Tyszkiewicz, która już jakiś czas temu wycofała się z życia publicznego?

Emerytury gwiazd

Nie brakuje gwiazd, które narzekają na swoje emerytury, wskazując, że są one skrajnie niskie. Ze swojego świadczenia emerytalnego nie jest zadowolona Maryla Rodowicz, która z ZUS otrzymuje około 1600 zł miesięcznie. Sławomir Świerzyński przyznał, że on za wyliczone mu przez ZUS 386 zł miesięcznie nie będzie w stanie zatankować baku auta, nie mówiąc już o łodzi.

Beata Tyszkiewicz jakiś czas temu zdecydowała się wycofać się z życia publicznego, co miało związek z jej pogarszającym się stanem zdrowia. Ma ona na swoim koncie wiele pamiętnych ról filmowych i teatralnych, choć wiele osób młodszego pokolenia kojarzy ją przede wszystkim z programu "Taniec z gwiazdami", gdzie oceniała występy uczestników. Na jaką emeryturę może liczyć?

Beata Tyszkiewicz YouTube
Beata Tyszkiewicz YouTube
Beata Tyszkiewicz YouTube

Emerytura Beaty Tyszkiewicz

Beata Tyszkiewicz długo pozostawała aktywna zawodowo. Aktorka zdecydowała się wycofać z życia publicznego w wieku 81 lat. Tyszkiewicz w rozmowie z "Super Expressem" wyznała, że otrzymuje 1300 złotych emerytury. Od tamtego wywiadu minęło nieco czasu i z wyliczeń dziennikarzy wynika, że po waloryzacji aktorka otrzymuje teraz około 1500 zł.

Już w marcu tego roku emerytury polskich seniorów będą waloryzowane. Rekordowa inflacja i brak realnego wzrostu średniego wynagrodzenia sprawiły, że wskaźnik waloryzacji będzie wyższy, niż zakładano i ostatecznie wyniesie 14,8 proc.

Beata Tyszkiewicz YouTube
Beata Tyszkiewicz YouTube
Beata Tyszkiewicz YouTube

Zaskoczyła was wysokość świadczenia Beaty Tyszkiewicz?

To też może cię zainteresować: Maryla Rodowicz otworzyła się na temat zdrady swojego byłego męża. "Ręce mi się trzęsły. To było okropne"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kobieta usłyszała od lekarzy, że powinna przerwać ciążę. Nie zgodziła się. Tak wygląda dziś jej córeczka

O tym się mówi: Światło dzienne ujrzały zarobki Jacka Kurskiego w TVP. Kwota przyprawia o zawrót głowy