Jak podaje portal "Super Express", artyści z różnych gałęzi sztuki jesień życia mogą spędzić w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich. Dziennikarze tabloidu rozmawiali z rezydentami ośrodka, który nie tylko podzielili się swoimi historiami, ale także pokazali, jak im się mieszka w Skolimowie. Dokument będzie można zobaczyć już 18 stycznia.

Dom Artystów Weteranów Scen Polskich

Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie to placówka, która znajduje się pod kuratelą Związku Artystów Scen Polskich. Historia placówki sięga 1927 roku. Budynek powstał, żeby zapewnić opiekę samotnym artystom w jesieni ich życia.

Jak podkreślają władze placówki, każdy mieszkaniec ma do dyspozycji swój pokój. Jest to miejsce, w którym można mieszkać do końca życia, nawet jeśli stan danego pensjonariusza znacząco się pogorszy. Wszystko dzięki znajdującym się tu oddziałom szpitalnym i hospicyjnym.

Małżeństwa mają szanse nie tylko na większe pokoje, ale nawet na małe osobne mieszkanka, które zapewniają im prywatność i dużą dozę swobody.

Dom Artystów Weteranów Scen Polskich/YouTube @ROZRYWKA
Dom Artystów Weteranów Scen Polskich/YouTube @ROZRYWKA
Dom Artystów Weteranów Scen Polskich/YouTube @ROZRYWKA

Tak żyją gwiazdy w Skolimowie

Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie stał się schronieniem dla wielu artystów reprezentujących różne obszary działalności artystycznej. Wśród gwiazd, które zdecydowały się tu spędzić jesień swojego życia, znaleźli się między innymi Jerzy Połomski, Danuta Rinn, czy Irena Kwiatkowska.

Tajemnice Skolimowa będziemy mogli poznać dzięki dokumentowi, który zrealizowany przez "Super Express". Pierwszy odcinek ma być dostępny od 18 stycznia. Gwiazdą odcinka ma być tancerka, która ma na swoim koncie występy na deskach m.in. Opery Warszawskiej. Ryszarda Gozdowska, bo o niej mowa oprowadzi nas po Skolimowie.

Wieloletnia mieszkanka placówki pokaże, gdzie pensjonariusze jedzą posiłki, ogród, w którym mogą odpoczywać, kaplicę, gdzie odprawiane są msze i gdzie w chwili ciszy można się pomodlić. Nie będzie to jednak opowieść tylko o miejscu, ale także o ludziach, jaki tam na co dzień żyją.

Jesteście ciekawi, jak wygląda życie miszkańców Skolimowa?

To też może cię zainteresować: Magdzie Gessler udało się to utrzymać w tajemnicy przez pół roku. Nikt nie miał pojęcia, że restauratorka wyszła po raz kolejny za mąż

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Szewczyk opowiedział o trudnym doświadczeniu, z jakim przyszło mu się zmierzyć. O czym mowa

O tym się mówi: Najnowsze zdjęcie księżnej Kate budzi obawy sympatyków monarchii. Nie mają wątpliwości, że to wina księcia Harry'ego