Jak podkreśla portal "Super Express", Jerzy Połomski był w całekim niezłej kondycji fizycznej, choć miał spore problemy z pamięcią i słuchem. Niestety w poniedziałek 14 listopada nadeszła najgorsza z wiadomości - Połomski zmarł w wieku 89. lat. Na jaw wyszły kulisy jego śmierci.

Ostatnie miesiące życia Jerzego Połomskiego

Od półtora roku Jerzy Połomski mieszkał w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Relacje osób, które tam pracują lub mieszkają, wskazywały na to, że Połomski trzymał się na uboczu. Większość czasu spędzał w swoim pokoju, albo na samotnych spacerach. Wszyscy zgodnie podkreślali, że piosenkarz był w świetnej kondycji fizycznej.

Niestety w parze z kondycją fizyczną, nie szła forma psychiczna. Jerzy Połomski mierzył się z coraz poważniejszymi problemami z pamięcią. Niespełna miesiąc temu, artysta trafił do jednego z warszawskich szpitali. Okazało się, że konieczne było przeprowadznie operacji nogi.

Z ustaleń "Super Expressu" wynika, że przeprowadzony wówczas zabieg, przebiegł pomyślnie i już po kilku dniach Jerzy Połomski mógł wrócić do Skolimowa, gdzie był otoczony opieką lekarzy i personelu placówki. I kiedy już wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, Połomski ponownie trafił do szpitala.

Jerzy Połomski/YouTube @TVP Info
Jerzy Połomski/YouTube @TVP Info
Jerzy Połomski/YouTube @TVP Info

Ostatnie dni życia Jerzego Połomskiego

Z informacji przekazanych przez menadżerkę Jerzego Połomskiego wynika, że trafił on do szpitala w ubiegłą środę. "Miał infekcję. Jego organizm nie poradził sobie z zakażeniem, które się do niego wdarło. Był zbyt słaby..." - powiedziała Violetta Lewandowska.

Lewandowska podkreśliła, że lekarze do samego końca walczyli o to, aby ocalić życie Jerzego Połomskiego, niestety się nie udało.

Ciało artysty spocznie w grobie na alei zasłużonych na warszawskich Powązkach, gdzie piosenkarz wykupił miejsce już jakiś czas temu. W grobie spoczywa już siostra artysty, która zmarła w lipcu tego roku.

Jerzy Połomski/YouTube @Super Express
Jerzy Połomski/YouTube @Super Express
Jerzy Połomski/YouTube @Super Express

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Nadejście ostrej zimy jest nieubłagane. Ma być dużo śniegu i - 20 stopni. IMGW ostrzega

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Oni będą żyć nawet 100 lat. Główni stulatkowie według znaku zodiaku. Czy jesteś w ich gronie

O tym się mówi: Są oficjalne informacje po pilnym posiedzeniu BBN. Podjęto działania, by podwyższyć gotowość bojową