Są pierwsze oficjalne informacje po pilnym posiedzeniu Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

Dziś, 15 listopada, odbyło się pilne posiedzenie Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Uczestniczyli w nim m.in. Prezydent, Premier, szef sztabu generalnego oraz komendant główny policji.

Przed tym w miejscowości Przewodów mieli miejsce eksplozji, a w mediach pojawiły się informacje,że to jest atak rakietowy.

Po spotkaniu w BBN Piotr Müller stwierdził, że zdecydowano o podniesienie gotowości bojowej jednostek wojskowych. Rzeczik rządu poinformował, że w na terenie powiatu hrubieszowskiego doszło do eksplozji, i teraz służby wyjaśniają okoliczności.

Zaznacył również, że podjęto się weryfikacji pytanie "czy zachodzą przesłanki, aby uruchomić procedury wynikające z art. 4 Paktu Północnoatlantyckiego".

Oprócz tego jest reakcja Departamenta Stanu USA, gdzie stwierdzono, że najważniejszym jest teraz sprawdzić co się wydarzyło i wszystko dokładnie ocenić. A Stany Zjednoczone są w kontakcie z polskimi władzami.

W wyniuku eksplozji nie żyje dwie osoby.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:Oni będą żyć nawet 100 lat. Główni stulatkowie według znaku zodiaku. Czy jesteś w ich gronie

O tym się mówi: Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski zdecydowali się na poważny krok. Na palcu aktorki pojawił się pierścionek