Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował we wtorek 15 listopada, iż ten dzień ma być jeszcze w miarę ciepły, biorąc pod uwagę porę roku. Słupki rtęci pokazać mają znacznie niższą temperaturę dopiero następnego dnia w środę, gdyż do naszego kraju nadejść ma chłodny front atmosferyczny.

Jeśli twoje rośliny nie są jeszcze zabezpieczone na balkonie lub w ogrodzie, to już ostatni dzwonek

Front ten przynieść ma ze sobą mroźną aurę, co zapoczątkuje siarczysty mróz. Jak donosi Wirtualna Polska, Michał Ogrodnik pełniący funkcję dyżurnego synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że w środę ma mieć początek spore ochłodzenie. Noc z wtorku na środę ma przeminąć pod znakiem napływu mroźnej fali powietrza, która wywołać ma sporą zmianę w pogodzie.

Opady mogą się też pojawić miejscami na południowym wschodzie. Więcej przejaśnień i rozpogodzeń możemy spodziewać się na południu Polski - ostrzega ekspert.

Mieszkańcy niemal całej Polski przez ostatnich kilka dni mogli obserwować nasilenie się bardzo gęstej mgły, która utrzymuje się niemal bez przerwy. Szczególnie nocą, gdy obserwujemy otoczenie oświetlone sztucznym światłem, możemy być świadkami niesamowitych zjawisk i obrazów powstających przez wirujące cząsteczki wilgoci zawieszonych w powietrzu.

Jak się okazuje, noc z wtorku na środę będzie znacznie chłodniejsza, a od środy temperatura ma być niższa o 10 stopni i więcej. Kolejne tygodnie według meteorologów mają przynieść ze sobą temperatury 20 kresek poniżej zera. Przewidywane są także obfite opady śniegu.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jest ich tylko pięć. Te znaki zodiaku mogą liczyć na wyjątkową opiekę ze strony sił wyższych

O tym się mówi: Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski komentują zachowanie byłej żony prezentera. Paulina Smaszcz może nie być z tego zadowolona