Jak przypomina portal "Super Express", 23 września media obiegła informacja o śmierci Franciszka Pieczki, legendy polskiego kina. Aktor zmarł w wieku 94. lat. Najbliżsi Pieczki poinformowali, kiedy odbędzie się jego pogrzeb artysty i jak będzie przbiegał. Poznajcie szczegóły.

Odszedł wielki artysta

Śmierć Franciszka Pieczki była ogromnym ciosem dla wszystkich. Aktor cieszył się ogromną sympatią widzów, nie tylko dzięki rolom, jakie odegrał, ale także optymizmowi i poczuciu humoru, jakim się wykazywał. W jego dorobku artystycznym znajdziemy wiele wspaniałych kreacji aktorskich.

To właśnie Franciszek Pieczka wykreował niezpomnianą rolę Gustlika w serialu "Czterej pancernii i pies", czy Stanisława Japycza w "Ranczu". Wcielił się także między innymi w postać Apostoła Piotra w "Quo Vadis". Po jego śmierci w sieci zaroiło się od wspomnień i pożegnań, które płynęły nie tylko od kolegów po fachu Pieczki, ale także od jego sympatyków.

Franciszek Pieczka/YouTube @Wiadomości o celebrytach
Franciszek Pieczka/YouTube @Wiadomości o celebrytach
Franciszek Pieczka/YouTube @Wiadomości o celebrytach

Pogrzeb Franciszka Pieczki

W sieci pojawił się nekrolog Franciszka Pieczki. Dowiadujemy się z niego, że ostatnie pożegnanie artysty odbędzie się w czwartek 29 września 2022 roku. Uroczystości żałobne mają rozpocząć się o godzinie 12:00 mszą świętą odprawioną w Kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie Falenicy.

Ciało Franciszka Pieczki nie spocznie na warszawskich Powązkach, ale zostanie pochowane na cmentarzu w Aleksandrowie. Rodzina zapewniła, że na miejsce zostanie podstawiony bus, którym żałobnicy zostaną przetransportowani do Aleksandrowa. Zapewniono również powrót z aleksandrowskiego cmentarza.

Informacja o pogrzebie Franciszka Pieczki/superexpress.pl
Informacja o pogrzebie Franciszka Pieczki/superexpress.pl
Informacja o pogrzebie Franciszka Pieczki/superexpress.pl

Która z ról Franciszka Pieczki najmocniej zapadła wam w pamięć?

To też może cię zainteresować: Ostatni projekt Franciszka Pieczki. Legendarny aktor kilkanaście dni temu wystąpił w filmie ważnej dla siebie osoby

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Państwo młodzi zdecydowali się na niecodzienne rozwiązanie. Goście widząc zaproszenia, przecierali oczy z zdumienia

O tym się mówi: Mała Jagoda potrzebuje podania najdroższego leku świata. Każda złotówka jest na wagę życia