Jak przypomina portal "Super Express", w niedzielę 4 września zmarł Edward Hulewicz. Piosenkarz mierzył się z chorobą nowotworową i walkę tę niestety przegrał. Ostatnie chwile swojego życia spędził w hospicjum, gdzie towarzyszyli mu bliscy. Jego śmierć to ogromna strata dla tych, którzy znali i ceni Hulewicza.

Nie żyje Edward Hulewicz

Choć Edward Hulewicz od lat zmagał się z chorobą nowotworową. Mimo to, starał się pozostawać aktywnym zawodowo i artystycznie. W jego dorobku znalazły się takie hity, jak "Siała baba mak", "Za zdrowie pań" oraz piosenki "Bo życie mam jedno", którą wykorzystano w kultowej produkcji TVP "Sanatorium miłości".

Największą popularnością Hulewicz cieszył się w latach 60. i 70. ubiegłego wieki. Był jednym z założycieli zespołu Tarpany, w którym był wokalistą. Z czasem do zespołu dołączyła Halina Frąckowiak i Halina Żytkowiak. Z tą pierwszą połączyła przyjaźń, która przetrwała przez lata.

Halina Frąckowiak wspomina przyjaciela

Piosenkarka zdradziła, że pozostawali ze sobą w kontakcie. Dzwonili do siebie, a jakiś czas temu spotkali się nawet osobiście. Frąckowiak w rozmowie z "Super Expressem" zdradziła, że jednym z tematów jaki poruszyli w czasie tamtego spotkania, była choroba nowotworowa muzyka.

"Chorował dość długo, ale w tym wszystkim był pełen optymizmu. Mówił, że daje radę, że ma remisję i w sumie nie jest źle" - zdradziła Halina Frąckowiak. Dodała, że choć miała świadomość, że jej przyjaciel zmaga się z poważnym schorzeniem, które może zakończyć się jego śmiercią, to "trudno przygotować się na czyjąś śmierć".

Halina Frąckowiak/YouTube @MUZYKA POLSKA Halina Frąckowiak
Halina Frąckowiak/YouTube @MUZYKA POLSKA Halina Frąckowiak
Halina Frąckowiak/YouTube @MUZYKA POLSKA Halina Frąckowiak

Edward Hulewicz był nie tylko znakomitym wokalistą i muzykiem, ale także zajmował się rysunkiem i malarstwem.

A wy, jak zapamiętacie Edwarda Hulewicza?

To też może cię zainteresować: Jest oficjalne oświadczenie w sprawie Agnieszki Chylińskiej. Jej agentka zabrała głos. Co się stało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie ważnej dla seniorów. Co dokładnie powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości

O tym się mówi: Największy sekret małżeństwa Antka Królikowskiego i Joanny Opozdy ujawiony. Aktor sam się wygadał. To wyznanie zaskoczyło wiele osób