W Polsce regularnie odbywają się akcje mające być wyrazem solidarności względem osób poszkodowanych w wyniku działań Rosji na Ukrainie.

Portal „Interia” podaje, że kolejna odbyła się w Uniejowie w ostatnią sobotę 20 sierpnia. Koncert pod nazwą „Artyści przeciwko wojnie” zebrał całkiem spore grono piosenkarzy.

Rozpoczął się on od dźwięku syren alarmowych i pokazu zdjęć z terenów ogarniętych konfliktem.

„Dzisiaj w obliczu wojny ukraińsko-rosyjskiej przedstawimy państwu najważniejsze protest songi. Wspólnie powiemy światu 'stop war' - 'stop wojnie'” – zapowiedzieli podczas koncertu Paulina Sykut-Jeżyna i Cezary Łukaszewicz.

Następnie zaśpiewał między innymi Piotr Kupicha, który wykonał „Demony wojny” Budki Suflera, a także Maciej Musiałowski wystąpił z piosenką „Władza” Closterkeller.

Earth Festival Uniejów 2022 / YouTube: Polsat
Earth Festival Uniejów 2022 / YouTube: Polsat

Na scenie pojawiła się także Kasia Kowalska z utworem „Zombie” a Muniek i Przyjaciele z „Make War Not Love”. Wszystkie piosenki maja historie związane z różnymi konfliktami.

Między występami puszczano nagrania dzieci, które dawały świadectwa o tym co przeżyły.

Artyści uznają, że bardzo ważne jest mówienie głośno o tym co się dzieje by nie dać światu zapomnieć o cierpieniach innych.

Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć w galerii.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Wyprawa na grzyby może skończyć się mandatem. O tym warto pamiętać przed wyprawą do lasu

Jak informował portal „życie.news”: Smutne wiadomości o stanie Bogumiły Wander. Jej mąż skomentował jej stan zdrowia. Legendarna prezenterka może już nie wrócić do domu

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Agnieszka Woźniak-Starak przeszła przez trudne momenty. Dziennikarce TVN pomogła była para prezydencka. Co zrobili Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy

Sprawdź również ten artykuł: Pewien sposób na właściwe noszenie delikatnych sukienek z satyny i jedwabiu robi na Tik Toku furorę. Dzięki niemu zawsze będą dopasowane do ciała