Jak przypomina porta "Super Express", Beata Tyszkiewicz w 2017 roku zdecydowała się wycofać z życia publicznego. Zawał serca zmusił legendę polskiego kina do zwolnienia tempa i zrezygnowania z aktywności zawodowej. Jej córka Karolina Wajda zdradza, jak teraz się czuje artystka.

Beata Tyszkiewicz legendą polskiego kina

Beata Tyszkiewicz w dorobku ma ponad setkę ról, a w trakcie trwania swojej kariery dorobiła się tytułu "pierwszej damy polskiego filmu". Zasiadała także w jury programu "Taniec z gwiazdami". Niestety problemy ze zdrowiem zmusiły aktorkę do wycofania się z aktywności publicznej, co nastąpiło w 2017 roku.

Beata Tyszkiewicz/YouTube @Polsat Box Go
Beata Tyszkiewicz/YouTube @Polsat Box Go
Beata Tyszkiewicz/YouTube @Polsat Box Go

Jej córka wyjaśniła w jednym z wywiadów, że wpływ na tę decyzję miał fakt, że Beata Tyszkiewicz uważa, że gwiazda nigdy nie powinna pokazwać swoim symaptykom w gorszej kondycji. Ma to być przejaw szacunku do nich.

Beata Tyszkiewicz może liczyć w jesieni życia na pomoc ze strony swojej córki ze związku z Andrzejem Wajdą. Karolina stara się dbać o to, aby jej mama miała opiekę. Często zabiera ją do swojego dworku, który znajduje się w podwarszawskich Głuchach, choć jak przyznaje, najlepiej czuje się w domu.

"Jest w dobrym nastroju, cieszy się, gdy pada deszcz, kiedy jest chłodniej, chociaż nie wychodzi już na spacery" - powiedziała Karolina Wajda w rozmowie z tygodnikiem "Rewia", dodając, że Beata Tyszkiewicz może liczyć zarówno na nią, jak i na młodszą córkę.

Beata Tyszkiewicz/YouTube @weare. pl
Beata Tyszkiewicz/YouTube @weare. pl
Beata Tyszkiewicz/YouTube @weare. pl

Nie ulega wątpliwości, że Beata Tyszkiewicz nie traci humoru, choć wiek i choroby mocno dają się we znaki. Znacznie łatwiej jest jej znosić problemy codzienności, kiedy może liczyć na pomoc ze strony swoich pociech.

Żałujecie decyzji Beaty Tyszkiewicz o rezygnacji z życia publicznego?

To też może cię zainteresować: Minister rolnictwa zabrał głos w sprawie cen cukru. Czy Polacy będą mieli powody do zadowolenia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jak sadzić koperek raz na zawsze, aby kiełkował samosiewem, stając się z roku na rok wspanialszy i smaczniejszy

O tym się mówi: 16-latek pokonuje w sądzie fundację Tadeusza Rydzyka. O co poszło