Nie wszyscy ogrodniczy wiedzą o metodzie, która pozwala na bezproblemową uprawę kopru. Motto takich ogrodników brzmi: „Nigdy nie ma za dużo koperku!”.

Koper, podobnie jak wielu członków rodziny parasolowatych (pietruszka, kolendra), lepiej kiełkuje, gdy sadzi się go przed zimą. Ale w tym przypadku ważny jest również wybór odpowiedniej odmiany. Istnieją opcje, które dają doskonałe parasole do marynowania, są odmiany, które dają więcej zieleni.

Eksperci radzą, aby to zrobić: sadzić koperek w całej witrynie, znaleźć dla niego małe miejsca, które pozostają wolne, i siać 5-7 odmian. Można je mieszać i hodować na tym samym podłożu kilka odmian.

Takie podejście pozwala uzyskać zapylenie krzyżowe, które doprowadzi do pojawienia się hybryd pierwszej generacji. Są to silniejsze rośliny, które dają najlepsze efekty.

W takim przypadku jest bardzo prawdopodobne, że koperek sam się uspokoi i będzie kiełkować samosiewem z roku na rok. Jednocześnie z każdym sezonem jakość będzie rosła. Zielony będzie bardziej soczysty i smaczny.

To też może cię zainteresować: Nagłe odejście Andrzejka z „M jak Miłość” bardzo zasmuciło fanów serialu. Tomasz Oświeciński zabrał głos w sprawie produkcji. Jego słowa zadziwiają

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Miejsce spoczynku Edwarda Gierka porusza do głębi. Właśnie mija 21 lat od odejścia pierwszego sekretarza KC PZPR. Widok jest poruszający

O tym się mówi: Życiowe problemy Krzysztofa Juniora zdają się nie mieć końca. Sytuacja jest poważna! Bliscy zaniepokojeni stanem psychicznym syna Krzysztofa Krawczyka