Media jakiś czas temu obiegła wiadomość, że nastolatek pozwał do sądu fundację Tadeusza Rydzyka Lux Veritas do sądu za nieudzielenie informacji publicznej.

Młodzieniec wysłał do fundacji pismo z zapytaniem o to, jakie instytucje zasilają konto fundacji. Jak przyznał później w jednym z wywiadów, fundacja odpowiedziała na pytanie, lecz odpowiedź ta była niepełna. 16-latek postanowił podać fundację Tadeusza Rydzyka do sądu.

Nastolatek wygrał z cwaniactwem bogaczy?

Jak donosi super express, Maciej Rauhut domagał się listy wpłat przekazanych przez państwowe instytucje lub spółki, które zasiliły działalność Tadeusza Rydzyka w przedziale od 2016 roku do dnia wysłania wniosku.

Teraz Media donoszą, że 16-letni Maciej Rauhut wygrał proces, a wyrokiem administracyjnego sądu Wojewódzkiego, fundacja lux veritas zobowiązana jest do udzielenia zaległej informacji powodowi, oraz do pokrycia kosztów postępowania sądowego. W przypadku nie dostosowania się do wyroku sądu, sprawa ta będzie przekazana do prokuratury.

Rok temu wysłałem na maila fundacji Rydzyka wniosek o udostępnienie informacji publicznej zawierającej listę wpłat od państwowych instytucji czy spółek, które otrzymywał w okresie od 2016 r. do dnia wysłania wniosku. Otrzymałem odpowiedź, ale niekompletną, jedynie wyrywki. Chodziło mi o to, by pokazać ludziom, że każdy, nawet dziecko, może sprawdzić, na co idą państwowe pieniądze - wyjaśnił nastolatek swoją decyzję o pozwaniu do sądu Tadeusza Rydzyka i jego fundację.

O tym się mówi: Pilny apel policji. Zaginęła 16-letnia Katia. Bardzo tajemnicze okoliczności

Zerknij: Opłaty za mieszkania osiągnęły horrendalnie wysoki pułap. Polacy są na skraju wytrzymałości