Wrocław był ich domem od niespełna 14 dni. Gdy rodzice nastolatki załatwiali pilne sprawy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, ich córka Katia opuściła samochód, aby wykonać rozmową telefoniczną.

Nigdy nie wróciła do samochodu. Jak potwierdzają bliscy 16-latki, jej telefon od tamtej pory jest nieczynny. Poszukiwania aparatu również nie przyniosły rezultatu. Podobny los spotkał dowód osobisty Katii.

Wszystko trwał chwilę...

Jak podają media, akcja poszukiwawcza trwa od 3 sierpnia, od chwili zgłoszenia zaginięcia nastolatki przez jej rodziców.

Podano rysopis zaginionej 16-latki. Jest to osoba o 175 cm wzrostu, ciemnobrązowych włosach, które ostrzyżone zostały na popularnego boba z długością włosów za ucho. W chwili zaginięcia dziewczyna miała przy sobie czarną torebkę, dowód osobisty i telefon komórkowy.

Jak przekazuje tłumaczka rodziny pani Tamara, Katia posiada również znak szczególny umiejscowiony pod lewym okiem w postaci znamienia. Należy zaznaczyć, że rodzice dziewczyny nie posługują się językiem polskim.

Gazeta Wrocławska przekazuje pilny apel i prośbę rodziców Katii o pomoc w poszukiwaniach - Jeśli ktoś ma informacje, gdzie może przebywać zaginiona 16-latka, niech je przekaże rodzicom Katii. Można dzwonić pod numery: tel. +48730733816 (Tamara, pomaga rodzinie, mówi po polsku), tel. +48780648381 (Jewgienij, tata Katii), tel. +48571004545 (Ludmiła, matka Katii). Jeśli widziałeś gdzieś zaginioną lub znasz miejsce jej pobytu, skontaktuj się z policją pod numerem telefonu +48 47 871 16 00, +48 478 71 16 03 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 112. - czytamy w prasie wrocławskiej.

O tym się mówi: Elżbieta Jaworowicz i jej mężczyźni. Ilu miała mężów

Nie przegap: Ania i Zbyszek z "Sanatorium miłości" nie zamierzają razem zamieszkać. Anna zdradziła dlaczego