Jak podaje portal "Pomponik", nie żyje Aleksandra Wojtyczka. Przez długi czas związana była nie tylko z katowickim oddziałem TVP, ale także z Centrum Kultury w Siemianowicach Śląskich. Zmarła w nocy z soboty na niedzielę, przegrywając walkę z chorobą.

Nie żyje Aleksandra Wojtyczka

Aleksandra Wojtyczka przez wiele lat związana była z TVP Katowice, gdzie pracowała w dziale realizacji. W jej dorobku znalazł się także występ po drugiej stronie kamery - mowa o programie "Ekoagent", w którym występowała przed kamerą. Współpracę z TVP zakończyła w 2015 roku.

Aleksandra Wojtyczka/YouTube @Szot Joker 2
Aleksandra Wojtyczka/YouTube @Szot Joker 2
Aleksandra Wojtyczka/YouTube @Szot Joker 2

Właśnie wtedy zaczęła swoją współpracę z siemianowieckim Centrum Kultury. Kiedy rozpoczęła się wojna na Ukrainie, czynnie zaangażowała się w animację dzieci, które w naszym kraju szukały schronienia.

To właśnie siemianowickie Centrum Kultury poinformowało o śmierci Aleksandry Wojtyczki. Z zamieszczonego w mediach społecznościowych wpisu dowiadujemy się, że do jej śmierci przyczyniła się choroba, z jaką w ostatnim czasie się zmagała.

"Kochała rękodzieło, kwiaty, a przede wszystkim kontakt z ludźmi: zwłaszcza taki, który dawał fantastyczne efekty w postaci integracji międzyludzkiej i spajania więzi" - możemy przeczytać w pożegnalnym wpisie w social mediach.

Jej koledzy z pracy podkreślali, że cechowała ją wyjątkowa zdolność do obserwacji i komentowania rzeczywistości. Dodali, że wiele powiedzonek Aleksandry Wojtyczki na stałe zapisało się wśród jej współpracowników.

Przed trzema laty kobieta straciła ukochanego męża, który zginął tragicznie. Jednak nawet ta tragedia, którą mocno przeżyła, nie pozbawiła jej zdolności do uśmiechu i żartu. Ostatnie pożegnanie Aleksandry Wojtyczki odbędzie się 5 sierpnia. Uroczystości żałobne rozpoczną się o godzinie 9:45 w Kościele Michała Archanioła w Michałowicach.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Aleksandry Wojtyczki składamy najszczersze wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Violetta Villas była uwielbianą divą. Jej historia daje do myślenia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Policja po raz kolejny ostrzega. Należy zachować czujność, jej brak może nas słono kosztować

O tym się mówi: Minister rolnictwa zabrał głos w sprawie cen cukru. Czy Polacy będą mieli powody do zadowolenia