Czesława Skarbek przyszła na świat 10 czerwca 1938 roku w Heusy, miejscowości w Belgii. To miejsce stało się areną dorastania przyszłej divy. Czesława spędziła tam dzieciństwo, pozostając pod opieką ojca górnika i mamy, która prowadziła gospodarstwo domowe.

Violetta Villas kochała zwierzęta, muzykę i Jezusa. To nie pasowało zamożnym mężom

Wraz z 1946 rokiem, nadeszły zmiany w rodzinie Cieślaków, którzy przenieśli się na teren Polski, do Lewina Kłodzkiego, gdzie zamieszkali. W Lewinie Kłodzkim przyszła Violetta Villas szlifowała swój talent i podnosiła swoje umiejętności, pobierając edukację muzyczną. Uczyła się gry na instrumentach, a także pobierała lekcje śpiewu.

Wyznała po latach w wywiadzie, że rodzice nie popierali jej zamiłowania do muzyki i śpiewu. Nie wierzyli w to, że skromna Czesława z Lewina Kłodzkiego będzie w stanie osiągnąć sukces i zacząć występować na największych scenach i estradach. Pseudonim artystyczny Violetta Villas został stworzony między innymi przez muzyków Polskiego Radia. Osiągnęła szczyt kariery, by na jakiś czas jej blask przygasł, lecz jak pamiętamy, Violetta Villas – skromna Czesława z Lewina Kłodzkiego stała się gwiazdą międzynarodową i zawitała nawet w Kanadzie i USA. Jej noga stanęła również w Białym Domu, gdzie wiceprezydentem był wówczas George W. Bush.

Cała Polska była wstrząśnięta informacją, że 5 grudnia 2011 roku legenda polskiej i zagranicznej sceny muzycznej Violetta Villas zmarła. Odnaleziono ją martwą w jej własnym domu w Lewinie Kłodzkim. Dochodzenie w sprawie jej wielogodzinnego zgonu wciąż trwa. Violetta Villas kochała zwierzęta, troszczyła się o nie i miała w sobie wiele pokory. Była niezwykle wierzącą osobą, czego nigdy nie ukrywała. Uważała, że międzynarodowa kariera i sława, jaką osiągnęła, nie jest dla osób słabych.

Nie miała szczęścia w miłości. Choć była piękna i niezwykle utalentowana, a jej piosenki nucimy do dziś, odeszła w totalnej samotności, biedzie i po dramatycznych przejściach - między innymi medialnych.

O tym się mówi: Dobre wieści płyną od Zenka Martyniuka. Czy wyprawi Danielowi kolejne wesele

Zerknij: "Wściekły" noworodek gwiazdą internetu. Dziewczynka ma już dwa lata. Jak wygląda