Jak przypomina portal "Viva", Martę Lipińską wielu z nas kojarzy przede wszystkim z roli Michałowej w serialu "Ranczo". Aktorka od 6 dekad podbija serca widzów swoim ogromnym talentem. W czasach studenckich uchodziła za najpiękniejszą studentkę na roku, a kolejni mężczyźni tracili dla niej głowę.

Młodość Marty Lipińskiej

Marta Lipińska urodziła się 14 maja w miejscowości Borysław, niedaleko Lwowa. W szkole podstawowej zmarł jej ojciec, co położyło się cieniem na kolejne lata. Mamie aktorki trudno było samodzielnie utrzymać dom, dlatego starała się wykonywa różne prace, żeby zarobić na choćby najbardziej podstawowe potrzeby.

Mama Lipińskiej piekła wieczorami torty na zamówienie, a młoda Marta starała się je dostarczać do klientów. W wywiadach, w których aktorka wspominała tamte czasy, przyznawała, że ten trudny okres w jej życiu "zahartował ją". Po zdaniu matury Marta Lipińska zdecydowała się na studia w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Zamieszkała w stolicy.

Marta Lipińska/YouTube @Daku Press
Marta Lipińska/YouTube @Daku Press
Marta Lipińska/YouTube @Daku Press

Michałowa z "Rancza", łamała serca

Szkoła pozwoliła jej się otworzyć i zdobyć pewność siebie. Wykładowcy dostrzegali jej ogromny talent i potencjał, zaś koledzy z roku, nie mogli przejść obojętnie obok jej urody. Choć nigdy nie miała się za piękność, wielokrotnie słyszała, że ma w sobie "to coś", co przyciąga do niej mężczyzn.

W rozmowie z magazynem "Kobieta i życie" Marta Lipińska przyznała, że w czasie fuksówki Roman Wilhelmi z Andrzejem Kostenką pobili się o to, który z nich będzie trzymał jej szal. Jak dodała "na szczęście nie doszło do rozlewu krwi".

Mężczyźni uganiali się za nią, co jej samej mocno schlebiało. W jednym z wywiadów przyznała, że zdarzało jej się pomylić, z którym adoratorem umówiła się na randkę. Wielka miłość przyszła do niej na trzecim roku. Operatorowi Krzysztofowi Winiewiczowi udało się zdobyć nie tylko jej serce, ale także rękę.

Marta Lipińska/YouTube @Daku Press
Marta Lipińska/YouTube @Daku Press
Marta Lipińska/YouTube @Daku Press

Ich małżeństwo przetrwało dekadę. Aktorka przyznała, że pod koniec związku łączyła ich bardziej przyjaźń niż miłość i dlatego zdecydowali się rozejść. Lipińska wdała się w romans z Tadeuszem Łomnickim, choć nie widziała w nim kandydata na męża. Miłość na lata, udało jej się znaleźć przy boku Macieja Englerta, z którym doczekała się dwójki dzieci. Są razem od ponad pół wieku.

Jaka rola Marty Lipińskiej najmocniej zapadła wam w pamięć?

To też może cię zainteresować: Udział w programie "Big Brother" przyniósł Piotrowi Gulczyńskiemu ogromną popularność. Jak dziś wygląda życie Gulczasa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ewa Wachowicz przechodzi wielkie zmiany w swoim życiu. Choć jej córka wyfrunęła już z gniazda to gwiazda pomaga ukochanej mamie. Co się dzieje

O tym się mówi: Poważne zmiany w życiu Olgi Łęgosz. Jakie plany ma prowadząca "Miasto Kobiet"