Jak przypomina portal "Pomponik", Teresa Lipowska otrzymuje emeryturę w kwocie 2200 zł. Jak przyznała aktorka, byłoby jej trudno utrzymać się za taką kwotę, dlatego cieszy się, że może w dalszym ciągu może grać w "M jak miłość".

Trudna sytuacja artystów

Nie jest dla nas zaskoczeniem, że wielu artystów narzeka na wysokość swoich emerytur. Krzysztof Cugowski żalił się, że musi żyć z oszczędności, bo emerytura przekraczająca ledwo tysiąc złotych nie pozwoliłaby mu przeżyć. Katrzyna Skrzynecka zdradziła, że z wyliczeń, jakie otrzymała z ZUS-u wynika, że w przyszłości pobierać będzie emeryturę w kwocie 34 zł.

Grażyna Barszczewska wyznała, że ona nie otrzymuje wcale świadczenia z ZUS-u, bo nigdy nie odprowadzała składek. Emeryturę w kwocie tysiąca złotych otrzymują Alicja Majewska oraz aktorka Laura Łącz. Na nieco wyższe świadczenie może liczyć Beata Tyszkiewicz, która otrzymuje 1300 zł. Maryla Rodowicz pobiera 1670 zł emerytury.

Taką emeryturę pobiera Teresa Lipowska

Teresa Lipowska odprowadzała składki emerytalne do ZUS, choć jak przynaje wysokość jej świadczenia nie jest specjalnie wysoka. Aktorka otrzymuje 2200 zł miesięcznie. Przyznaje, że gdyby miała tylko tyle, "to miałaby biedę". Na szczęście domowy budżet pozwala jej podreperować to, że nadal jest aktywna zawodowo.

Niedawno aktorka skończyła pracę na planie filmu "Uwierz w Mikołaja". W dalszym ciągu pracuje także na planie serialu "M jak miłość". Może także liczyć na dochód w związku z wydaną przez nią przed 5 laty książką.

Teresa Lipowska. Źródło: Youtube serialetvp
Teresa Lipowska. Źródło: Youtube serialetvp
Teresa Lipowska. Źródło: Youtube serialetvp

Jednocześnie Teresa Lipowska przyznała, że gdyby miała tylko samą emeryturę byłoby trochę ciężko, ale dzięki temu, że dopisuje jej zdrowie byłaby w stanie jakoś przeżyć za tę kwotę. "Ja jestem optymistką, byle bym była zdrowa. To jest dla mnie najważniejsze" - dodała.

Co sądzicie o wysokości świadczenia pobieranego przez artystów?

To też może cię zainteresować: Marta Kaczyńska cała w skowronkach. Jaką radosną nowinę przekazała

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Warto ułatwić sobie życie. Jak prawidłowo umyć okna w domu, aby zaoszczędzić czas i pieniądze

O tym się mówi: Polska wzmacnia uzbrojenie. Szef Mon Mariusz Błaszczak złożył ważny podpis