Wielu Polaków obserwując aktualną sytuację, w jakiej znalazła się Ukraina, zaczęło zadawać sobie pytanie o stan polskiego uzbrojenia na wypadek nagłej konieczności obrony.

Polska zasila swoje militarne zasoby? Mariusz Błaszczak podpisał ważną umowę

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @napierwszejlinii2022

Wszystko wskazuje na to, że nasz kraj wymaga zwiększenia uwagi w tym zakresie, co na szczęście w końcu dostrzegli polscy politycy.

Jak podaje Wirtualna Polska, szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zdecydował się na podpisanie umowy gwarantującej nam system Narew.

Jak się okazuje, pierwszej jednostki ogniowej możemy się w Polsce spodziewać jeszcze w tym roku.

Minister Błaszczak, zabierając głos w tej sprawie, przyznał, że resort wyciąga wnioski, obserwując sytuację trwającą na obszarze Ukrainy - [...] Widzimy, jak ważną rolę odgrywa w procesie obronnym możliwość obrony przeciwlotniczej. Sądzę, że jest to rekord świata, jeżeli chodzi o przyspieszenie dostaw. Wynika on przede wszystkim z naszej bardzo dobrej współpracy z partnerem brytyjskim, producentem rakiet CAMM oraz wyrzutni, które trafią na wyposażenie WP - przyznał zdecydowanie Mariusz Błaszczak, który witał niedawno prezydenta Stanów Zjednoczonych w imieniu Andrzeja Dudy.

Już we wrześniu dotrą do Polski pierwsze jednostki ogniowe. Nazwana w podpisanej dziś umowie konfiguracja sprzętowa formacji ogniowej będzie się opierać na adekwatnie dostrojonych szczegółach dotyczących zdolnej do przemieszczenia stacji radiolokacyjnej SOŁA

O tym się mówi: Niepokojące doniesienia z warszawskiego lotniska. Samolot PLL LOT zmuszony był do awaryjnego lądowania

Zerknij tutaj: Dmitrij Miedwiediew straszy rozmieszczeniem broni atomowej na Bałtyku. Wszystko w związku z decyzją dwóch państw