Alain Delon jest jednym z najbardziej znanych aktorów. 86-letnia gwiazda w ostatnich latach zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Dlatego też uwielbiany przez widzów aktor zdecydował się na eutanazję. W sieci pojawił się jego pożegnalny list. Co się w nim znalazło?

Kim jest Alain Delon

Alain Delon przyszedł na świat w 1935 roku we Francji. W pamięci widzów zapisał się rolami przystojnych, acz małomównych policjantów lub bandytów. Przez lata był postrzegany jako ikona męskości. Przychodziło mu to tym łatwiej, że w życiu prywatnym był żołnierzem marynarki wojennej. Walczył w I wojnie indochińskiej.

Aktor słynął również z całkiem pokaźnej liczby partnerek. Większość osób kojarzy go z małżeństwa z Nathalie Delon, z którą doczekał się narodzin syna Anthony’ego, a także z Rosalie van Breemen, która urodziła mu syna Alaina-Fabiena oraz córkę Anouchkę.

Alain Delon/YouTube @Adelaida
Alain Delon/YouTube @Adelaida
Alain Delon/YouTube @Adelaida

Trudne lata

Ostatnie lata dla Alaina Delona nie należały do najłatwiejszy. Aktor boryka się bowiem z poważnymi problemami zdrowotnymi. Ma za sobą udar mózgu i wylew. Kilka tygodni temu gwiazdor zdecydował się wystąpić o zgodę na dokonanie eutanazji. Jego najstarszy syn zapewnił, że będzie z nim do końca.

Także Nathalie Delon, była żona aktora chciała się poddać eutanazji. Jednak ostatecznie do niej do szło, bo kobieta zmarła na skutek choroby nowotworowej. Nie ma jeszcze informacji, kiedy mogłaby nastąpić eutanazja Alaina Delona, ale aktor już napisał list pożegnalny.

Alain Delon/YouTube @Adelaida
Alain Delon/YouTube @Adelaida
Alain Delon/YouTube @Adelaida

W swoim liście pożegnalnym Alain Delon zwrócił się do swoich fanów, którym podziękował. Zwrócił się również do młodych adeptów sztuki aktorskiej. "Mam nadzieję, że kolejne pokolenia aktorów znajdą we mnie przykład nie tylko zawodowy, ale także życiowy, pomiędzy zwycięstwami i porażkami. Dziękuję wam" - napisał Alain Delon.

Jak oceniacie decyzję francuskiego aktora?

To też może cię zainteresować: Kardynał Gerhard Ludwig Müller dopuszcza ostateczny skutek samoobrony. Wszystko w kontekście Ukrainy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zdjęcie Michała Wiśniewskiego za kratami obiegło sieć. Do sytuacji odniósł się syn piosenkarza. Czy wokalista Ich Troje wpakował się w kłopoty

O tym się mówi: Spór między Krzysztofem Krawczykiem Juniorem i wdową po jego ojcu wciąż trwa. Junior nie został zaproszony na obchody rocznicy odejścia taty