Wszystko, co opóźniło uroczystości pogrzebowe, związane było ściśle z ogłoszonymi przez rząd pandemicznymi obostrzeniami, które zniweczyły wielu Polakom mnóstwo rodzinnych wydarzeń i uroczystości.

Artysta w końcu zazna spokoju

Z powodu ograniczeń także świętej pamięci Krzysztof Penderecki, który odszedł 29 marca 2020 roku, dopiero teraz mógł zaznać spokoju i odbyć swoją ostatnią podróż na miejsce spoczynku. Gdy Przed dwoma laty najbliżsi poinformowali o odejściu artysty, stanęli oni przed bardzo trudnym wyborem, ponieważ był to dopiero początek rządowych propozycji związanych z restrykcjami i ograniczeniami.

Według ówczesnych obostrzeń, w uroczystościach pogrzebowych mogło wziąć udział jedynie 5 osób, co w przypadku tak znakomitej postaci nie mogło się wydarzyć. Ciało artysty poddane zostało kremacji, jednak uroczystości pogrzebowy zostały odsunięte w czasie. Jedyne, na co mogli sobie pozwolić zrozpaczeni członkowie rodziny, było uczestnictwo w symbolicznej mszy świętej, która mogła odbyć się 2 kwietnia.

Teraz Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się we wtorkowy poranek, o godzinie 9:30, kiedy to Odbyła się uroczysta msza święta dla najbliższych w bazylice Świętego Floriana. Artysta spoczął w krypcie panteonu Narodowego w Krakowie, gdzie odprowadzane zostały jego prochy. Paparazzi wśród żałobników uchwycili między innymi obecnego prezydenta Polski, byłego prezydenta Polski Aleksandra Kwaśniewskiego z małżonką, czy też Jerzego Maksymiuka.

O tym się mówi: Katarzyna Skrzynecka zrobiła furorę w sieci. Nowy look zachwyca

Zerknij: Najnowsze doniesienia o stanie zdrowia synka Jaonny Opozdy i Antka Królikowskiego. Jak czuje się mały Vincent