Jak podaje portal "Super Express", nie żyje Paweł Grabarczyk. Był jednym z najsłynniejszych w naszym kraju kostiumologów, który pracował przy wielu znakomitych produkcjach zarówno filmowych, jak i serialowych. Zmarł w wieku 66 lat.

Nie żyje Paweł Grabarczyk

To niezwykle trudne chwile dla ekipy serialu "Ojciec Matusz". Odszedł związany z produkcją Paweł Grabarczyk. Był znakomitym kostiumografem i grafikiem. Zawsze w pełni angażował się w powierzane mu zadania. Informację o jego śmierci przekazał w mediach społecznościowych "Film polski".

Na końcie Grabarczyka znajdują się kostiumy do tak znakomitych produkcji, jak "Ogniem i mieczem", "Quo Vadis", "Wołyń" czy choćby "Chopin. Pragnienie miłości". Odpowiadał również za stroje na planie seriali "Ojciec Matusz" oraz "Wojenne dziewczyny".

Kim był Paweł Grabarczyk?

Paweł Grabarczyk był absolwentem Wydziału Grafiki Warsztatowej w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych. W swoim dorobku ma projekty kostiumów nie tylko do filmów i seriali, ale także do przedstawień teatralnych i operowych.

Stworzone przez Pawła Grabarczyka grafiki były wystawiane nie tylko na terenie Polski, ale także poza granicami kraju, w tym między innymi w Stanach Zjednoczonych, Francji, Hiszpanii oraz w Japonii.

Świeca/YouTube @Noosfera
Świeca/YouTube @Noosfera
Świeca/YouTube @Noosfera

Jego przyjaciele podkreślają, że był specjalistą w swojej dziedzinie i cieszył się w środowisku ogromnym uznaniem.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Pawła Grabarczyka składamy najszczersze kondolencje.

To też może cię zainteresować: Adriana Kalska opowiedziała o rozstaniu z Mikołajem Roznerskim. Zdradziła, kto jest dla niej największym wsparciem w trudnych chwilach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Przepowiednia z Tęgoborza zawiera zapowiedź tego, co czeka świat w najbliższym czasie. Czy mamy powody do obaw

O tym się mówi: Ołena Zełenska w mocnych słowach skomentowała działania rosyjskich wojsk. "Najgorszego jeszcze nie widzimy"

Z życia gwiazd: Meghan Markle postawiła na swoim. Książę Karol musiał zgodzić się na jej warunki. O co chodzi