Jak podaje portal "Interia", pod koniec XIX wieku w pałacu należącym do hrabiego Wielogłowskiego w Tęgoborzy (Małopolska) odbył się seans spirycystyczny. W jego trakcie doszło do wypowiedzenia przepowiedni dotyczącej tego, co czeka świat w przyszłości. I nie byłoby w tym nic szczególnego, w końcu w tamtym okresie podobne seanse odbywały się bardzo często, gdyby nie fakt, że część przepowiedni się sprawdziła. Poznajcie szczegóły.

Przepowiednia z Tęgoborzy

Był rok 1893. W niewielkiej małopolskiej miejscowości Tęgoborzu hrabia Wielogłowski urządził w swojej posiadłości seans spirytystyczny. Hrabia znany był ze swojego zamiłowania do zjawisk nadprzyrodzonych, stąd też podobne spotkania organizował bardzo często. Szczególnie niezwykły okazał się seans spirytystyczny zorganizowany w nocy z 23 na 24 września.

W jego trakcie z ust medium padła przepowiednia. Została wypowiedziana wierszem, składającym się aż z 18 zwrotek. Choć tekst jest zawiły i niejasny, jest wielu zwolenników tezy, że zawiera trafny opis wydarzeń, jakie już nastąpiły.

Seans spirytystyczny/YouTube @Telewizja Republika Kalenarz Historyczny
Seans spirytystyczny/YouTube @Telewizja Republika Kalenarz Historyczny
Seans spirytystyczny/YouTube @Telewizja Republika Kalenarz Historyczny

Z przepowiedni wypowiedzianej w Tęgoborzu, zdaniem jej zwolenników, znalazła się zapowiedź I Wojny Światowej, odzyskania niepodległości przez Polskę do którego doszło w 1918 roku, wybuchu II Wojny Światowej, czy choćby wybranie na papieski tron Polaka.

Co czeka Polskę? Co czeka świat?

W przepowiedni znajdować się mają także odniesienia do obecnej sytuacji, w której Rosja wypowiedziała Ukrainie wojnę. Jaką przyszłość wieszczy w tym zakresie przepowiednia?

"Bitna Białoruś, bujne Zaporoże, pod polskie dążą sztandary. Sięga nasz orzeł aż po Czarne Morze, wracając na szlak swój prastary. Witebsk, Odessa, Kijów i Czerkasy to Europy bastiony, a barbarzyńca aż po wieczne czasy do Azji ujdzie strwożony" - brzmią wersy przepowiedni, w której zwolennicy przepowiedni dostrzegają opisu obecnych wydarzeń.

Można w niej przeczytać także, że Warszawa ma stać się stolicą świata, a Polska mieć aż trzy stolice.

Co sądzicie o przepowiedni? Myślicie, że zapowiada ona wygranie wojny przez Ukrainę?

To też może cię zainteresować: Wyznanie dziewczynki wywołało wiele emocji. Na zdjęciu rozpoznała swoje poprzednie wcielenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Adriana Kalska opowiedziała o rozstaniu z Mikołajem Roznerskim. Zdradziła, kto jest dla niej największym wsparciem w trudnych chwilach

O tym się mówi: Poruszające zdjęcie z Ukrainy obiegło sieć. Widok rodziców żegnających dziecko łamie serca ludzi na całym świecie