Jak podaje portal "Super Express", nie żyje 46-letni Sebastian Banaszczyk. Aktor zmarł w środę 2 lutego. Występował przede wszystkim na deskach częstochowskiego Teatru im. Adama Mickiewicza. Szerszej publiczności dał się poznać występując między innymi w "Klanie" i "Pierwszej miłości".

Nie żyje Sebastian Banaszczyk

Sebastian Banaszczyk przyszedł na świat w 1975 roku w Świdnicy. Ukończył Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu na wydziale aktorskim. W 1999 roku związał się z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. O jego zatrudnieniu podjął ówczesny dyrektor placówki, uwielbiany aktor Marek Perepeczko.

Częstochowska scena nie była jednak jedyną, na jakiej można było zobaczyć Banaszczyka na scenach w Krakowie i Wałbrzuchu. Jego debiutancką rolą był występ w "Weselu" reżyserowanym przez Adama Hanuszkiewicza. Serca widowni podbił między innymi rolą Kornela w "Testosteronie" (reż. Andrzej Saramonowicz).

Występował również w uwielbianych przez widzów serialach, takich jak: "Klan", "Fala zbrodni" oraz "Pierwsza miłość".

Okazuje się jednak, że aktorstwo nie było jedyną pasją Banaszczyka. Jego drugą ogromną miłością była muzyka. Nie tylko przygotowywał ścieżki dźwiękowe do teatralnych występów, ale także założył zespół muzyczny Bionulor - zaczął on swoją działalność w 2006 roku. Nie tylko wydawał płyty, ale także spotykał się z słuchaczami na koncertach.

Przyczyna śmierci Sebastiana Banaszczyka

W 2019 roku Sebastian Banaszczyk obchodził 20-lecie swojej scenicznej działalności. Przy okazji udzielonego wówczas wywiadu "Gazecie Wyborczej" przyznał, że cztery lata wcześniej zmagał się z chorobą nowotworową.

Przyszło mu się zmierzyć z bardzo nierównym przecwniekiem, jakim jest rak mózgu. Wtedy mówił, że jest ogromnym szcześciarzem, bo nie tylko udało mu się wrócić do życia, ale także do aktywności zawodowej.

Niestety choroba nowotworowa zaatakowała go ponownie. Jak wskazuje "Super Express", to właśnie rak był przyczyną przedwczesnej śmierci Sebastiana Banaszczyka.

Sebastian Banaszczyk/YouTube @Miejski Dom Kultury Częstochowa
Sebastian Banaszczyk/YouTube @Miejski Dom Kultury Częstochowa
Sebastian Banaszczyk/YouTube @Miejski Dom Kultury Częstochowa

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom zmarłego, składamy najszczersze wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Znane są powody rozstania Adriany Kalskiej i Mikołaja Roznerskiego. Czy to było do przewidzenia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w ważnej dla Polaków sprawie. Zaproponował rozwiązanie trudnej sytuacji

O tym się mówi: Są najnowsze wieści o stanie Jerzego Połomskiego. Głos zabrała menedżerka artysty