Jak przypomina portal "Interia", Elżbieta Kępińska była gwiazdą w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. Widzowie pokochali ją za jej role w takich filmach, jak "Dziewczyny z Nowolipek", czy "Romansie Teresy Hennert". Jak potoczyły się jej późniejsze losy?

Kim była Elżbieta Kępińska?

Elżbieta Kępińska przyszła na świat 5 kwietnia 1937 roku. Była absolwentką wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Studia ukończyła w 1959 roku. Był to również rok jej debiutu. Wystąpiła w filmie "Zobaczymy się w niedzielę". Trzy lata później wystąpiła u Barei w filmie "Dotknięcie nocy". Jej rola w tym kryminale zdobyła jej uznanie krytków.

Wielu ceniło jej urodę, wyjątkową ekspresję, a także niezwykłe walory głosowe. Dzięki nim wszystkim pojawiała się w kolejnych produkcjach. W latach 70. i 80. ubiegłego wieku widzowie mogli ją zobaczyć zarówno w filmach ( "Dziewczęta z Nowolipek", "Romans Teresy Hennert", "Samson", "Zerwany most"), jak i w serialach (m.in. "Stawka większa niż życie" i "Komediantka").

Elżbieta Kępińska/YouTube @Paula Rodak
Elżbieta Kępińska/YouTube @Paula Rodak
Elżbieta Kępińska/YouTube @Paula Rodak

Kępińska występowała także na deskach teatru. To właśnie w jednej ze sztuk zauroczył się nią Mieczysław F. Rakowski, ostatni I sekretarz Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i późniejszy premier. W swoim dzienniku przyznał, że aktorka bardzo mu się podoba.

Życie prywatne Elżbiety Kępińskiej

Elżbieta Kępińska i Mieczysław Rakowski zaczęłi się spotykać w 1964 roku, o czym szybko zaczęła mówić cała ówczesna Warszawa. Niestety romans z politykiem mocno odbił się na życiu zawodowym aktorki. Koledzy z teatru zaczęli jej bojkot. I tak zła sytuacja, pogorszyła się jeszcze bardziej, kiedy w 1981 roku wprowadzono stan wojenny.

Ich romans przerodził się w małżeństwo. Pobrali się w 1986 roku i byli razem do śmierci Rakowskiego w 2008 roku. Nie udało jej się niestety wrócić na szczyt. W ostatnich latach grała raczej drugoplanowe i trzecioplanowe role.

Elżbieta Kępińska/YouTube @HyPaTia
Elżbieta Kępińska/YouTube @HyPaTia
Elżbieta Kępińska/YouTube @HyPaTia

Z jakiej roli najbardziej kojarzycie Elżbietę Kępińską?

To też może cię zainteresować: Ewa Krawczyk poniosła straty finansowe. Przyczynił się do nich pasierb. Co się stało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kate i Meghan wciąż nie poprawiły relacji. Konflikt w rodzinie królewskiej trwa. Są nowe informacje

O tym się mówi: Pojawiły się najnowsze prognozy pogody. Na horyzoncie mocny spadek temperatury sięgający -30 stopni