Ryszard Nadrowski przyszedł na świat 28 lutego 1937 roku. Ukończył łódzki wydział aktorski PWSTiF. Debiut aktirski Ryszarda Nadrowskiego miał miejsce na na deskach teatru w telewizyjnym spektaklu "Volpone" w 1965 roku.

Odeszła wielk gwiazda scen teatralnych i słuchowisk

źródło: FilmPolski.pl

W ciągu wielu lat artysta miał okazję pokazać się w kilkunastu sztukach; brał udział w spektaklach na scenie Teatru im. Siemaszkowej w Rzeszowie (1959-61), w Teatrze im. Mickiewicza w Częstochowie (1961-64), w Teatrze Narodowym w Warszawie (1964-79), a także w warszawskim Teatrze Polskim (1979-2003).

Ryszard Nadrowski miał zaszczyt pełnienia funkcji dziekańskiej na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. F. Chopina. Przez wiele lat także współpracował z Polskim Radiem i Polskim Związkiem Niewidomych. Był także członkiem Społecznego Komitetu Opieki nad Starymi Powązkami. Znany z pełnego oddania czytania powieści jako lektor Ryszard Nadrowski odszedł 17 sierpnia 2021 roku po trudnej walce z ciężką chorobą.

YouTube/Virtualo.pl

Najbliższym i przyjaciołom zmarłego składamy najszczersze kondolencje.

Zobacz, o czym jeszcze pisliśmy w ostatnich dniach: Czy ci gwiazdorzy kiedykolwiek wezmą ślub? Najbardziej znani kawalerzy polskiego show-biznesu. Miłość nie zapuka szybko do ich drzwi

O tym się mówi: Mateusz Morawiecki szczyci się pomocą. Premier został pochwalony przez bardzo ważną osobistość. Co na to internauci