Portal "Super Express" przekazał smutne wieści. Zmarła Eugenia Herman, wybitna aktorka teatralna i telewizyjna. Widzowie Teatru Polskiego w Warszawie mogli podziwiać ją na scenie przez 35 lat. Swoją wiedzą i umiejętnościami dziliła się z adeptami sztuki aktorskiej na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi.

Zmarła Eugenia Herman

Informację o śmierci Eugeni Herman przekazał Związek Artystów Scen Polskich. W poruszającym wpisie przypomniano, że zaledwie przed dwoma laty artystka świętowała swoje 90. urodziny. We wspomnieniach kolegów pozostanie jako osoba "pogodna i pełna energii", "artystka, pedagog, piękna i elegancka kobieta z klasą".

Eugenia Herman urodziła się 6 października 1929 roku. Ukończyła łódzką Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Miała ogromny talent, którym dzieliła się nie tylko na deskach teatru, przed kamerami na dużym i małym ekranie, a także w radiu. Debiutowała w 1951 roku w Teatrze Nowym w Łodzi w spektaklu "Poemat pedagogiczny", w którym wcielała się w postać Bregel.

Sprawdzała się nie tylko jako aktorka, ale także jako znakomity pedagog. Wykładała na wydziale aktorskim PWSFTviT w Łodzi, w Studium Aktorskim przy Teatrze Żydowskim, a także w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. W swoim dorobku artystycznym ma wiele znakomitych ról.

Widzowie mogli ją zobaczyć w "Królowej Bonie", "07 Zgłoś się", "W labiryncie", "Ucieczka z kina Wolność", "Matki, żony i kochanki", "Ajlawju", a także w serialu "Ranczo". Mogliśmy ją zobaczyć także w uwielbianych przez widzów produkcjach takich jak: "Plebania", "Ojciec Mateusz" i "Samo Życie".

Artystka odeszła w poniedziałek 19 lipca w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Eugeni Herman składamy najszczersze wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Batalia wdowy i syna o fortunę Krzysztofa Krawczyka trwa. Kolejna rozprawa niespodziewanie przełożona. Co się stało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Anna Dymna przeżywała bardzo trudne chwile. Jej życie to seria bolesnych momentów i artystycznych wzlotów. Dzisiaj obchodzi ważną okazję. O co chodzi

O tym się mówi: ZUS planuje zmiany w ważnych zasiłkach. Otrzymanie pieniędzy nie będzie takie proste. Co się zmieni