Jak donosi "Pomponik", przeszłość Ireny Dziedzic stała pod wielkim znakiem zapytania, gdy Sąd Okręgowy Warszawa-Praga stwierdził, że dziennikarka skłamała w swoim oświadczeniu lustracyjnym. Trzy następne lata zajęło jej udowadnianie, że sąd się myli. Po tej batalii, Instytut Pamięci Narodowej oczyścił jej imię przyznając, że oświadczenie lustracyjne dziennikarki było prawdziwe.

Miała duży wpływ na życie i decyzje innych

Skrzętnie ukrywała fakty ze swojego życia prywatnego, dlatego jedyny wywiad, jakiego udzieliła wybranym dziennikarzom, ukazał się pod postacią książki pod nieskromnym tytułem "Teraz ja... 99 pytań do mistrzyni telewizyjnego wywiadu".

Przez pewien czas, książka ta była niezwykle popularna wśród czytelników, jednak okazało się, że osoby, o których opowiedziała w wywiadzie prezenterka "Tele-Echa", zażądały od wydawcy wycofania pozycji z rynku pod groźbą pozwu do sądu o zniesławienie. Jedna z recenzji książki wyjawiła, że trzysta stron wywiadu zawiera w sobie mnóstwo "żółci i jadu".

Inna książka o czasach PRL ujawnia, jaki wpływ dziennikarka miała na życie innych ludzi i z jakim naciskiem z jej strony się mierzyli. "Kultowy PeeRel" autorstwa Wojciecha Dudy-Dudkiewicza wyjawił, że Jerzy Połomski zmuszony został do podjęcia pewnej decyzji, zanim Irena Dziedzic wpuściła go przed kamery "Tele-Echa".

Okazało się, że Jerzy Połomski miał mocno przerzedzone włosy, co bardzo przeszkadzało prezenterce. Wymusiła na nim nakładanie tupeciku przed wejściem do studia i w miejscach publicznych twierdząc, że łysiejący artysta nie może odnieść sukcesu. Kazała mu także udać się na lekcje dykcji, gdyż "zaciągał z radomska", czego Dziedzic nie potrafiła znieść.


YouTube/Polskie Radio

Na pieńku z nią miała także Katarzyna Dowbor, która najwyraźniej stanowiła dla dziennikarki konkurencję, którą według medialnych doniesień, Irena Dziedzic sukcesywnie eliminowała ze swojego pola działania.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Cudowne wieści płynął z rodziny królewskiej. Meghan i Harry nie posiadają się z radości. Czy Meghan spodziewa się dziecka

Zerknij: Znana prezenterka przechodzi trudne chwile. Marcelina Zawadzka została oszukana. O co chodzi