Media obiegła informacja o szczegółach pogrzebu zmarłego 14 grudnia aktora Piotra Machalicy.

Nekrolog pojawił się na mediach społecznościowych. Niestety ograniczenia związane z pamdemią mocno ograniczą uroczystości pogrzebowe.

Bliscy zmarłego aktora apelują

Wprowadzone przez rząd ograniczenia sanitarne sprawiły, że ilość uczestników uroczystości pogrzebowych będzie mocno ograniczona. Odbędą się one 18 grudnia. Rozpoczną się one o godzinie 13:00 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie. Później urna z prochami aktora zostanie przetransportowana do Częstochowy, by w sobotę 19 grudnia spoczęła w rodzinnym grobie zmarłego.

Jak podała w nekrologu rodzina zmarłego, z powodu obostrzeń pandemicznych, ilość osób obecnych w kościele na Placu Teatralnym, ograniczona będzie do 40. W związku z tym osoby, które nie zdołają zmieścić się w budynku kościoła, będą mogły uczestniczyć w uroczystościach na zewnątrz, zachowując obowiązujące też w przestrzeni publicznej zalecenia sanitarne.

Ponad to, bliscy św. pamięci Piotra Machalicy informują, że każdy będzie mógł zobaczyć uroczystości pogrzebowe na kanale YouTube Duszpasterstwa Środowisk Twórczych. Niezwykłą prośbą bliskich aktora jest to, aby zamiast przynoszenia kwiatów, przekazać datek na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie.

Składamy najszczersze kondolencje bliskim zmarłego. Niech spoczywa w pokoju.

O tym się mówi: Cudowne wieści płynął z rodziny królewskiej. Meghan i Harry nie posiadają się z radości. Czy Meghan spodziewa się dziecka

Zerknij też tutaj: Znana prezenterka przechodzi trudne chwile. Marcelina Zawadzka została oszukana. O co chodzi

Nie przegap tego: Wielki zmiany w życiu Piotra Kraśko. Dziennikarz żegna się z pracą. Co się stało