Ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza "Ogniem i Mieczem" w reżyserii Jerzego Hoffmana cieszyła się ogromnym powodzeniem dzięki wspaniałej wówczas obsadzie. Każdy z zapartym tchem wyczekiwał na sali kinowej, aby ujrzeć ulubionych aktorów w roli postaci z ulubionej powieści o czasach XVII wieku, gdy na Kresach Wschodnich wojna między Rzeczpospolitą, a Kozakami była tuż tuż...

Kto zmienił się najbardziej

Pięnie dobrane charakteryzacje, oraz scenografie wiernie odtworzyły tamte czasy, a główny, miłosny wątek przyprawiał o wypieki na mtwarzy niejednej panny.

Izabella Scorupco, czyli Helena Kurcewiczówna

YT

Można by rzec, że mimo 48 roku życia, jaki właśnie się do niej zbliża, prawie wcale się nie zmieniła. Wciąż piękna, jak ponad dwadzieścia lat temu.

Michał Żebrowski, czyli Jan Skrzetuski

YT

Wciąż działa aktywnie, gra w serialach i reklamach burgerów. Jako właściciel teatru "6 Piętro" nadal może podobać się paniom, szczególnie w roli przystojnego pana doktora w serialu "Na dobre i na złe".

Zbigniew Zamachowski, czyli Michał Wołodyjowski

Yt

Wciąż działa zawodowo, a w 2019 roku zagrał w produkcji Władysława Pasikowskiego "Kurier", a także znalazł się w obsadzie serialu "Echo serca".

Aleksandr Domogarow, czyli Jurko Bohun

YT

Choć zakochał się w Krakowie, nie planował nigdy zamieszkać w Polsce. Jak przyznał wciąż aktywny zawodowo rozyjski aktor, Rosja jest jego domem i nie zamierza jej opuszczać.

Co o tym sądzicie? Czy Izabella mogłaby dzisiaj także zagrać Kurcewiczównę?

O tym się mówi: Gdańsk: ważne zmiany dla użytowników hulajnóg elektrycznych. Dotkną także pieszych

Zerknij: Niezwykła reakcja dziewczynki na działania duchownego. Nagranie szybko stało się viralowe w sieci