Jak podaje portal "Fakt", Bogusz Bilewski odszedł 14 września w wieku 65 lat w wyniku krwotocznego udaru mózgu. O uwielbianym przez widzów Walusiu Kwiczole z "Janosika" opowiedziała Laura Łącz, której ojciec grał zbójnika w kultowym serialu.

Wielki talent

Bogusza Bilewskiego i jego aktorski talent do dziś mogą podziwiać widzowie, za sprawą wciąż emitowanych odcinków serialu "Janosik". Trochę więcej o nieodżałowanym Walusiu Kwiczole opowiedziała Laura Łącz, której ojciec przyjaźnił się z Bilewskim.

"Mama nie uznawała ani kropli alkoholu, ani papierosów ani nawet mocnej kawy czy herbaty, wobec tego, mój ojciec nie zapraszał gości do domu na wieczorne biesiady, raczej na obiad czy kolację. Ale Bogusz Bilewski u nas bywał, bo był bardzo lubianym kolegą" - powiedziała cytowana przez "Fakt" Laura Łącz.

Przyjaźń łączyła także Bogusza Bilewskiego z Witoldem Pyrkoszem, z którym często spotykali się także poza planem zdjęciowym. Łączyło ich podobne poczucie humoru, miłość do kobiet, a także do dobrego towarzystwa.

W młodości grał amantów

Przez bardzo wiele lat Bogusz Bilewski uchodził za przystojniaka. "Trzeba pamiętać, że on zaczynał, jako bardzo przystojny aktor, amant, grał Romeo. A potem z wiekiem jak to bywa, utył" - powiedziała Laura Łącz.

YouTube

Aktorka znana z "Klanu" zauważyła również, że rola Walusia była wprost idealna dla Bilewskiego. Do dziś widzowie pamiętają jego kłótnie z Pyzdrą, w którego wcielał się Witold Pyrkosz. " To był kolega mojego ojca. Mieszkał blisko nas na Saskiej Kępie. Była to taka zgrana paczka: Bogusz, Witek, Wieńczysław Gliński i mój tata. Grali taką wesołą grupę w Janosiku, ale tacy sami byli też prywatnie".

Kim był Bogusz Bilewski?

Bogusz Bilewski przyszedł na świat 25 września 1930 roku w Starachowicach. Rodzice planowali dla niego inną przyszłość. Mama chciała, żeby został śpiewakiem, a tata, żeby zrobił karierę inżyniera.

On sam zdecydował się na aktorstwo. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Aktorską w Krakowie, a zaraz potem wystąpił na deskach Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Wysztępował również w warszawskich teatrach: Dramatycznym, Powszechnym, Ateneum, Polskim i Narodowym.

Największą popularność wśród widzów przyniosły mu role: Kulwieca-Hippocentaurusa z „Potopu" Jerzego Hoffmana, a także wspomnianego Walusia Kwiczoła z serialu "Janosik".

YouTube

Wy też jesteście fanami Walusia Kwiczoła?

To też może cię zainteresować: Elżbiety Góralczyk życie nie oszczędzało. Jej losy naznaczone były cierpieniem i samotnością

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: 1500 złotych tyle można zyskać spełniając tylko jedn warunek. Co zrobić, żeby je otrzymać

O tym się mówi: Kate Middleton i Meghan Markle są ciężarne? Media potwierdzają i zapowiadają, że czeka je kolejny wielki spór