Jak podaje portal "Plejada", życie prywatne Elżbiety Góralczyk to gotowy materiał na film, niestety bardzo dramatyczny. Jej zmagania z losem zaczęły się już w dzieciństwie. Poznajcie smutną i poruszającą historię Anuli z "Wojny domowej".

"Pod niewłaściwą gwiazdą"

Elżbieta Góralczyk mawiała, żę urodziła się pod niewłaściwą gwiazdą. Jako mała dziewczynka obserwowała, jak nałóg alkoholowy bez reszty wciąga jej rodziców. Choroba alkoholowa sprawiła, że jej rodzice nie byli w stanie ani jej, ani jej rodzeństwu zapewnić odpowiednich warunków i poczucia bezpieczeństwa.

Elżbieta Góralczy była świadkiem awantur i agresji ze strony ojca. Aktorka doświadczyła znęcania się psychicznego ze strony ojca przeciwstawiającego się jej karierze aktorskiej, który jednocześnie wydawał kolejne zarobione przez nią pieniądze na alkohol.

YouTube

Rola Anuli w "Wojnie domowej"

Rola w "Wojnie domowej" była dla Elżbiety Góralczyk szansą na wyrwanie się z domowego piekła choć na chwilę. " Wiedziałam, że w innych rodzinach jest inaczej. Uciekłam od rodziców. Sama musiałam się martwić o siebie i młodszego braciszka. Interesować się czy mu ciepło, czy jadł. W życiu nie bardzo, ale przynajmniej w filmie mogłam być dzieckiem. I to było super" - zdradziła cytowana przez "Plejadę" aktorka.

Kiedy usłyszała o castingu pomyślała, że to jej szansa na zmianę swojej przykrej sytuacji. Miała wtedy lat. Na przesłuchanie poszła bez wiedzy i zgody rodziców. " Miałam na sobie zwyczajny, szkolny fartuszek z białym kołnierzykiem. Tak bardzo chciałam, żeby mnie wybrali. I udało się! Minęło trochę czasu i zawiadomili mnie, że znowu mam przyjść. Po trzech miesiącach były już ostatnie eliminacje i zdjęcia próbne przed kamerą z Andrzejem Szczepkowskim i Aliną Janowską. Czułam, że dostanę tę rolę" - tak wspominala tamten dzień.

YouTube

Po "Wojnie domowej"

Kiedy zaledwie po 15 odcinkach zdjęto wojnę domową z anteny, Elżbieta Góralczyk wystąpiła jeszcze tylko w dwóch filmach "Życie na gorąco" oraz "Nos", gdzie zagrała epizodyczne role. Musiała szukać innego rozwiązania, żeby utrzymać swoją rodzinę.

Zdała maturę, poszła do szkoły charakteryzatorskiej, a kiedy ją skończyła udał jej się znaleźć pracę w TVP. Wkrótce dostała propozycję wyjazdu, którą przyjęła. Wiedziała, że to odmieni jej życie, choć nie spodziewała się pewnie, że niestety na gorsze.

YouTube

Miłość i ból

W trakcie wyjazdu do Wiednia poznała tamtejszego prawnika. Uczucie spadło na nią jak grom z jasnego nieba. " Zwrócił moją uwagę tym, że nie był wobec mnie nachalny. Zachowywał się z dystansem. Dopiero potem miało się okazać, że ten dystans towarzyszy mu cały czas(...) Przez cały jego pobyt z kimś się spotykaliśmy, kogoś odwiedzaliśmy. Był zafascynowany takim życiem" - zdradziła Góralczyk.

Byli parą przez 20 lat i doczekali się córki Dominiki. To, co miało być jak gwiazdka z nieba okazało się przekleństwem. Mężczyzna był zaborczy, odciął kobietę od przyjaciół i bliskich. Był także agresywny i często wszczynał awantury. Elżbieta Góralczyk zaciskała jednak zęby chcąc zapewnić córce pełną rodzinę.

"O 5:00 rano byłam zapięta na ostatni guzik - umalowana, ubrana, śniadanie stało na stole. Rodzina zasiadała, a ja wszystko zmywałam. Potem biegłam do pracy. Wracając do domu, robiłam zakupy i potem gotowałam. Miałam nadzieję, że oddaniem kupię sobie miłość męża. On całkowicie mnie ignorował. Kiedy miałam 38 lat, zgłosiłam się na wybory najpiękniejszej mężatki. Mąż zrobił mi piekielną awanturę. Nie wycofałam się i wygrałam, ale on stale podcinał mi skrzydła" - powiedziała.

YouTube

W końcu zdecydowała się odejść od męża. Niestety straciła też córkę, która obwiniała ją za rozpad rodziny. Aktorka zmarła w wieku 57 lat w Wiedniu (16 stycznia 2008 roku). Nie było przy niej wówczas córki.

Spodziewaliście się, że ta potoczyły się losy serialowej Anuli?

To też może cię zainteresować: Znaleziono list Jarosława Kukulskiego do Anny Jantar. Piosenkarka miała go przy sobie w dniu, kiedy odeszła

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pomorskie: impreza urodzinowa powodem zakażenia wśród uczniów w Trójmieście? Aż 120 osób z dwóch szkół trafiło na kwarantannę

O tym się mówi: Czy Meghan i Harry zamierzają się rozwieść? „To koniec”. Czy nie ma już nadziei dla ich małżeństwa