Zaskakujące fakty o dzieciństwie przyszłego króla

William oraz jego brat, Harry, od początku życia stanowili oczko w głowie dla swojej matki. Tej często zdarzało się łamać restrykcyjne zasady panujące w rodzinie królewskiej. Tego samego próbowała nauczyć swoje dzieci.

Księżna Diana stale wpajała synom wartości, jakimi powinni się w życiu kierować, i próbowała odkryć przed nimi tajniki zwykłego, szalonego życia, znacząco odmiennego do tego, którego doświadczali za bramami pałacu Buckingham. Bracia stale kultywują pamięć o księżnej, z której odejściem nadal się nie pogodzili. Po śmierci matki William postanowił ją uczcić, wprowadzając w czyn to, czego od dzieciństwa go uczyła.

Księżna Diana z synami
Księżna Diana z synami

Nietypowa decyzja członka rodziny królewskiej

Kiedy jeszcze był dzieckiem, William często wraz z matką odwiedzał wszelkie ośrodki i inne miejsca, w których mógł na własne oczy zobaczyć, jak wielkim problemem dla społeczeństwa jest bezdomność.

Jak widać nie wszyscy Windsorowie wymagają ciągłego usługiwania im, co więcej - często potrafią wziąć sprawy we własne ręce. Tego właśnie dokonał starszy syn Diany, który zdecydował się na coś, czego prawdopodobnie nie podjąłby się żaden przeciętny człowiek, a tym bardziej mieszkaniec królewskiego pałacu.

Książę William nocował na ulicy by uczcić pamięć o matce

William po raz kolejny postanowił udowodnić, że jest tylko zwykłym człowiekiem i nie ma zamiaru wywyższać się ze względu na pochodzenie. Na jedną noc zrezygnował z wygodnej sypialni w pałacu na rzecz... kartonu na ulicy.

Bezdomność to ogromny problem w niemal każdym kraju
Bezdomność to ogromny problem w niemal każdym kraju

Umożliwił mu to szef organizacji charytatywnej Centrepoint, Seyi Obakin, który zdecydował się podzielić doświadczenie z księciem. Wraz z nim oraz osobistym sekretarzem Williama spędził noc w kartonie wśród innych bezdomnych. W rozmowie z mediami ujawnił, że choć ukryli się na noc za kubłami na śmieci, to "nie było ochrony przed dojmującym chłodem i strachem", a także dilerami narkotyków i innymi podejrzanymi osobami. Mężczyźni z niecierpliwością wyczekiwali wschodu słońca.

Sam William przyznał jednak, że nawet po jednej takiej nocy wciąż nie potrafi sobie wyobrazić, jak to jest mieszkać na ulicy dzień w dzień. Udało mu się jednak zwrócić uwagę na problem bezdomności.

Zobacz także: Edyta Górniak ma w planach sporą życiową zmianę. Czy pandemia zniweczy marzenia gwiazdy

Może cię zainteresować: Tę gwiazdę PRL-u znają niemal wszyscy. Zniknęła ze sceny, bo nie mogła sobie poradzić z osobistą tragedią

Pisaliśmy również o: Justyna Żyła ciesząc się latem w miłym towarzystwie, eksponuje swoje wdzięki. Jednak coś wciąż spędza jej sen z oczu. O co chodzi