Jak podaje portal „Interia”, Kasia Kowalska była największą gwiazdą akcji „Koncertowanie pod blokiem” w Ciechanowie. Akcja miała miejsce na przełomie kwietnia i maja, żeby umilić mieszkańcom czas izolacji wywołanej koronawirusem.

Kontrowersyjny występ

W założeniu mieszkańcy Ciechanowa mieli wysłuchać koncertu nie wychodząc z domu, stojąc w oknach lub na balkonach. Dostępna była również transmisja online. Organizatorzy chcieli w ten sposób zapewnić mieszkańcom rozrywkę z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i dystansu społecznego.

Tymczasem, w trakcie koncertu Kasi Kowalskiej 2 maja pod sceną pojawiło się blisko 100 osób. Po występie działania podjęła policja, która badała, czy doszło do złamania 160 artykułu Kodeksu karnego, mówiącego o bezpośrednim narażeniu na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

YouTube

Sanepid karze

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ciechanowie podjęła decyzję o ukaraniu miasta 30 tysiącami zł za złamanie obowiązujących zakazów i obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa na obszarze kraju. Władze Ciechanowa wskazywały, że kara została nałożona tylko i wyłącznie w wyniku działania presji medialnej.

"Sanepid ocenił, iż na terenie pomiędzy blokami było ok. 100 osób, a ok. 50 znajdowało się w samochodach. Podkreślono, że podczas wydarzenia przestrzegano zachowania wymaganej odległości dwóch metrów od siebie, ale odległości nie były zachowane, kiedy artystka poprosiła o podejście pod scenę przebywające tam osoby" – mówiła wówczas rzeczniczka prasowa ratusza, Paulina Rybczyńska.

Prokuratura umarza

„Super Express” informuje, że Prokuratura Okręgowa w Płocku zdecydowała nie wszczynać postępowania w tej sprawie. Zdaniem prokuratury po analizie materiałów z monitoringu i dokumentacji nie ma podstaw twierdzić, że doszło do przestępstwa, które miałoby powodować zagrożenie epidemiologiczne.

Mimo takiej decyzji, do sądu trafiło aż szesnaście wniosków o ukaranie. Siedem z nich dotyczy wykonawców, a także muzyków, którzy uczestniczyli w ciechanowskim koncercie pod blokami.

YouTube

Jak oceniacie taką decyzję prokuratury?

To też może cię zainteresować: Tadeusz Rydzyk odmówił wsparcia członkowi kadry narodowej. Internauci są zbulwersowani. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Przykry finał policyjnej interwencji w jednym z polskich miast. Ujawniono dramatyczne fakty. Co się wydarzyło

O tym się mówi: Kraków: skandal w centrum miasta. Właściciel zdemolował mieszkanie swoich lokatorów. Jakie są przyczyny takiego zachowania